Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cierpię na kompleks Herostratesa([grecki szewc żyjący w IV wieku p.n.e., który dla zdobycia wiecznej sławy spalił świątynię Artemidy, jeden z ówczesnych siedmiu cudów świata. Został skazany na śmierć, a jego imię miało być wymazane ze wszystkich dokumentów). Obsesyjnie pragnę sławy, niestety ta obsesja niszczy moje życie. Ostatnio zacząłem krzyczeć na matkę dlaczego za dzieciaka nie zapisała mnie na lekcje gry na instrumencie czy też na jakiś sport, to zwiększyłoby prawdopodobieństwo że w przyszłości będę sławny. Dopiero gdy ochłonąłem, zdałem sobie sprawę co ja najlepszego zrobiłem, przecież nie żyje mi się zle, a matka zrobiła wszystko żeby niczego mi nie brakowało. Niestety ta obsesja na punkcie sławy jest zbyt silna, często robiłem rzeczy naprawdę głupie, niebezpieczne żeby tylko o mnie mówiono "ej to ten koleś zrobił to i to", nie dbałem czy robię coś pozytywnego czy złego ważne żeby o mnie mówiono. Najgorzej jest gdy widzę kogoś popularnego w telewizji czy internecie, wtedy wpadam w furię i gorączkuję się dlaczego nie jestem na ich miejscu? Ich imiona i nazwiska na zawsze zapiszą się na kartach historii, moje natomiast zostanie zapomniane jak umrą moje wnuki. Oni dzięki sławie mają wszystko kobiety, pieniądze, szacunek....ja również chce mieć te rzeczy.
#psychologia #psychiatria #przegryw #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 8
@bycjakkrzysztofkrawczyk: w wypadku psychodynamicznej wiele zalezy od terapeuty. Do zaburzen depresyjno lekowych najlepszy jest CBT. W przypadku gdy problem siega glebiej to jednak najlepiej sprawdza sie psychodynamiczna. Tylko nalezy pamietac ze ona trwa dluzej I jej efekty sa widoczne dopiero po jakims czasie. Osobnym typem sa zab.borderline - ,tutaj najlepiej terapia dbt/schematow.