Wpis z mikrobloga

Ło panie, 40*BLG?! Filtracja idealnie, starałem się nie dopuścić do odsłonięcia i napowietrzenia łoża - wysładzałem 11 litrami wody przez talerzyk. A sama filtracja poprzez sraczwężyk. Temperatura wody do wysładzania to 70-75*C, zacierałem na lenia w 68*C
@EstradaOrNada:
@EstradaOrNada: Ciekaw jestem efektów tego BW, brzmi fajnie, choć bez gęstwy pewnie fermentacja będzie kuleć? Porter Bałtycki celowany w 18*blg przy 20l - wyszedł jak z przepisu. Chmiele Marynka i Styrian Golding.
@EstradaOrNada: A gdybyś odebrał część brzeczki, spasteryzował i dodawał stopniowo do piwa w trakcie fermentacji? Jedynym problemem może być objętość alkoholu, ale ciśnienie osmotyczne mamy z głowy, hm?

Coś ala ekstrakt słodowy
@EstradaOrNada: Pomijam specyficzne style typu właśnie jopejskie, ale przemyśl to. A najlepiej wypiej wcześniej meteora i solaris z Radugi. Ponad 30blg każde i IMO nic na tym nie zyskały poza alkoholem i trzepaniem łba. Nie da się powiedzieć że ballingiem osiągnęły jakiś sensoryczny szczyt, którego powiedzmy 22-26 blg by nie zdobyło.

IMO sztuka dla sztuki i ciężko pijalne piwo.