Wpis z mikrobloga

#taxizlotowa #taxi #szczecin @szymon-wrzesien

A jak pisałem że gość celowo prowokuje afery żeby mieć filmiki to go broniliście...
Ja to widzę tak:
1. gość postanowił zostać taksówkarzem
2. nie wiedział jak przyciągnąć klientów, więc stwierdził że będzie ten jedyny uczciwy i dodatkowo jedyny najtańszy
3. o ile uczciwość się opłaca, to bycie najtańszym się nie opłaca, więc zarabiał za mało, a ZUS trzeba płacić
4. jak się zorientował że w internecie ludzie oglądają te jego filmiki z "walką z nieuczciwymi taksówkarzami" to zaczął specjalnie prowokować i celowo wdawać się z długie rozmowy z nimi, zamiast zarabiać (w tym czasie mógł wozić klientów i zarabiać, ale wolał filmować z ukrycia swoje przepychanki z taksówkarzami)
5. nadal nie było zarobków takich jakie oczekiwał, klientów mało, a ZUS trzeba płacić
6. zorientował się że patologia się świetnie sprzedaje w internecie i sam zaczął robić patologiczne streamy dla nastolatków, daje się obrażać publicznie, itd
7. zaczął żebrać publicznie, prosić się by ludzie mu wpłacali kasę za nic, a pracować uczciwie najwyraźniej mu się odechciało bo się zorientował że to mało opłacalne (nic dziwnego jak nie szanował siebie i dał najniższe ceny w mieście)

PROFIT?
Moim zdaniem będzie tak:
8. koniec kariery na taxi, DG zamknięta #patostreamy
  • 36
@Nizax: Tak tak, a jak zarobi na ZUS? przecież marnuje kasę na paliwo i marnuje swój czas - w tym czasie mógłby zarabiać.
Ja jestem dorosły i w jego bajki dla nastolatków nie wierzę. Za to wiem że nie da się zarobić jeżdżąc za tak niskie stawki jakie on ma. Już pisałem o tym nie raz. Przekombinował z tymi cenami, nie szanował siebie od początku i teraz ma jak ma. Klientów
jego streamy się przyjemnie ogląda, w dodatku jest spoko gościem i czego więcej chcieć od strony widza?


@axaha: Od strony widza nic. Ja oceniam go jako człowieka dorosłego, który właśnie rozwala sobie swoją pracę. Od początku działał bardzo źle, bo zaczął od najgorszego ruchu - zaczął pracę za niskie stawki. Nie przewidział że będzie trzeba auto serwisować, ZUS płacić i utrzymać siebie? Myślał że klientów nałapie reklamując tę swoją "uczciwość"? Jednak
@Jokker: W sumie z tymi najtańszymi kursami to też tak średnio, przecież on ma tylko start za złotówkę a reszta jest droższa niż w korporacjach, po prostu u nas są najtańsze taksówki i jakbyś puścił na youtube stream z jakiegoś mix taxi to też by było "łoooo jak tanio" on traci około 2 zł za start i tyle. Kilometrówke ma droższą niż konkurencja więc jadąc np 5 km jest taniej jedynie
@Jokker: no cóż, na ogół streamy są ostatnim miejscem gdzie napotkasz się na jakąkolwiek kulturę - taki klimat. Ale nie jest to czymś złym według mnie, jest to może trochę specyficzny humor. I w dwa dni wyrobił niezłą sumkę z donejtów, więc póki co jakoś sobie radzi i zobaczymy co będzie dalej.
e tam powiem ci ze to ma szanse zarobić grube cebuliony...


@a-lexis: Kosztem własnego wizerunku...

I w dwa dni wyrobił niezłą sumkę z donejtów, więc póki co jakoś sobie radzi i zobaczymy co będzie dalej.


@axaha: j.w.
@rafi992: przecież tymi celami charytatywnymi się tylko zasłania na potrzeby mediów (bo kiedyś w końcu by się #!$%@?ły) i pasażerów (aby jakoś uzasadnich ich poświęcenie), 1 cel był na telefon, który już wcześniej kupił, 2 cel na sprzęt medyczny, który albo już ma albo pozwoli mu rozwinąc swój biznes szkoleniowy.
https://www.wykop.pl/wpis/31967449/taxizlotowa-wrzucam-bo-nie-chce-mi-sie-logowac-a-y/
tutaj się jedna pasażerka do niego #!$%@?ła, że on na nich zarabia, to ten zaczął bełkotać o tej charyatywności i
@Jokker: a co w dzisiejszych czasach warty jest wizerunek gościu wczoraj wyrobił tysiaka dniówki. ludzie się dobrze bawią jest beka klienci sie godzą no Panie czego tu chcieć więcej.
W sumie z tymi najtańszymi kursami to też tak średnio, przecież on ma tylko start za złotówkę a reszta jest droższa niż w korporacjach, po prostu u nas są najtańsze taksówki i jakbyś puścił na youtube stream z jakiegoś mix taxi to też by było "łoooo jak tanio" on traci około 2 zł za start i tyle.


@Portowiec: Tak, wiem. Dlatego już wcześniej w innych znaleziskach o nim pisałem, że skoro
a co w dzisiejszych czasach warty jest wizerunek


@a-lexis: Bardzo dużo. Wspomniałem w którymś komentarzu wyżej - mógłby np. iść w stronę bezpieczeństwa ruchu drogowego (jeśli by z tego był znany w internecie) - a kto go zaprosi do poważnej rozmowy dorosłych ludzi? Nikt, skoro będzie miał wizerunek błazna internetowego. I co mu z tych ogromnych zarobków, jak szacunku nie będzie miał?
@Jokker: zawsze może powiedzieć ze to sztuka Panie teraz takie czasy ze danie dupy pomalowanym farbom to performers tak ,ze wiesz. mamy rok 2018 teraz niema już rzeczy dziwnych teraz jest kolejna poprzeczka...
@pejatojajestem: Oczywiście, że zarabia na swoich pasażerach, są oni fundamentalną częścią streama, ale kto nie chce ten nie musi przecież wchodzić i tak mają przejazd za darmo XD. Tucznik wszystkich informuje jak to działa przed trasą
@Jokker: Dla mnie najlepiej by było jakby od początku powiedział, że będzie jeździł na cenach typowo szczecińskich, ale będzie chciał pokazać, że można uczciwie i wszystko będzie relacjonowane live. Do tego można by było organizować jakieś konkursy np opłacony profesjonalny kurs pierwszej pomocy itp. Przy okazji promocja miasta. No, ale z tego nie ma tyle hajsu co z donejtów. Dla mnie scenariusz jest taki, że teraz ludziom się podoba oglądanie taksówki
zawsze może powiedzieć ze to sztuka


@a-lexis: Coś mi się wydaje że masz 20-parę lat, skoro takich wytłumaczeń szukasz.
U dorosłych ludzi szacunek ma znaczenie, a nie tylko pieniądze. Wolę być szanowany niż mieć większe pieniądze.
Moim zdaniem gość miał plan uczciwie zarabiać na taxi, być znanym w internecie ze swojej uczciwości, kultury itd - taki przykład idealnego taksówkarza, również przeszkolonego w ratownictwie drogowym, same plusy. Jednak z uwagi na jego
Dla mnie najlepiej by było jakby od początku powiedział, że będzie jeździł na cenach typowo szczecińskich, ale będzie chciał pokazać, że można uczciwie i wszystko będzie relacjonowane live. Do tego można by było organizować jakieś konkursy np opłacony profesjonalny kurs pierwszej pomocy itp. Przy okazji promocja miasta.


@Portowiec: 100% racji! Dokładnie tak. To by był dobry plan. Bez wojny z innymi taksówkarzami (te same ceny), a jednocześnie byłby tym najbardziej uczciwym,
@Jokker: no mam 26 lat i ci powiem tak każdy kto kręcił wały robił w branży ulicznej dziś buja się drogą furą. kilku siedzi itd ale wniosek każdy kto coś ogarniał to ma. Ci co nie ogarniali robią na kasie za 1500zł to teraz pytanie lepiej mieć siano i móc się naćpać i po fazować czy robić za 1500. i tak umrzesz i tak umrzesz na raka albo coś innego. To