Wpis z mikrobloga

Pojawiło się na horyzoncie BMW E60 z N52B30 i skrzynią SMG.

Ktoś jeździł samochodem z taką skrzynią? Szczerze mówiac nie wiem czy to jest SMG II czy SMG III.

Auto od ogarniętego chłopa, dobrze serwisowane, niedawno zmienione sprzęgło i pompa SMG (tyle wiem).

Wolałbym opinie raczej z pierwszej ręki. Ogólnie nie ma dużo opinii w polskim internecie, a większość która jest to kompletne głupoty niestety, troche mi brakuje czasu na większy research, zwlaszcza na zagranicznych.

Może @panicze ?

#motoryzacja #bmw #e60
  • 7
@KeepCalm: niestety nie wypowiem się bo nigdy nie jeździłem autem z tą skrzynią, ale dwóch użytkowników stąd miało odpowiednio M3 E46 oraz 330Ci E46, oba z SMG. Może któryś zobaczy i się odezwie.

Możesz poszukać informacji na mforum oraz racingforum w tematach dotyczących M5 E60 i konkurencji, kiedyś przeglądałem i wiem że padało sporo wiadomości na temat samej skrzyni właśnie. Niemniej jednak w bardziej cywilnym 530i może się to sprawdzać inaczej.
@KeepCalm: mialem m5 e60
Ta skrzynia jest specyficzna w m5, specyficzna kultura zmiany biegow, przy szybkiej jezdzie troche hardkorowa jest zmiana biegow.
O awaryjnosci sie nie wypowiem bo auto mialem krotko - okolo roku i nic sie nie dzialo
Ale nie mowie ze jest zla czy cos w tym stylu
Moglbym miec auto z ta skrzynia
@panicze: @m1hc10: @sorek: @uketrab:
i jeszcze otaguje @uzalezniony_rwd bo zapomnialem do niego napisac
i @bigger bo i tak bym mu to kiedyś pewnie opowiadał

Wczoraj zrobilem troche kilometrów tym autem i jest ok. W trybie D bez włączonego "sport" jeździ się +/- tak jak automatem.
W tym N52 z SMG przy spokojnej jeździe zmiany biegów są chyba mniej zauważalne/słyszalne niż w M57 z 6HP. Chyba głównie ze względu