Wpis z mikrobloga

@Kempes: zawsze mnie zastanawiało jak Polacy mogli nie widzieć do czego prowadzą ich działania. Rozbiory, potopy i inne komunizmu, przecież akcje polskiej szlachty i innych debili jednoznacznie wskazywały co się stanie, dlaczego nikt nie reagował? A teraz przynajmniej widzimy wyraźnie, że nasze społeczeństwo się po prostu nie nadaje do innego rodzaju egzystencji niż pod biczem pana ze wschodu. No cóż, dobrze że mamy schengen, co mądrzejsi mogą uciec do normalnego swiata,
A teraz przynajmniej widzimy wyraźnie, że nasze społeczeństwo się po prostu nie nadaje do innego rodzaju egzystencji niż pod biczem pana ze wschodu.


Nie chrzań. Najwyżej 30%. Reszta jest do uratowania.

No cóż, dobrze że mamy schengen, co mądrzejsi mogą uciec do normalnego swiata, i czekać aż w końcu ktoś znowu wchłonie Polskę


@Nieprzyjazny_Ziemniak: Pewnie, po co próbować cokolwiek robić...
@Andreth: chętnie bym coś robił, ale taka jest niestety demokracja, że głupia większość i tak zagłuszy głosy rozsądku. Wystarczy spojrzeć na sejm - niby PiS ma tylko połowę posłów, ale faktycznie ma władzę absolutną - nikogo nie słucha, odrzuca hurtowo poprawki opozycji, ich projekty, blokuje ich na mównicy. Niestety, taki jest ten naród, zamiast współpracować i budować lepsze jutro to tylko patrzą jak dojechać somsiadowi. Memy z Januszem nie wzięły się
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Większość zawsze jest głupia, albo obojętna. Świat zmienia zdeterminowana mniejszość. A że w Sejmie posłowie opozycji nic nie mogą (po co ich tam tyle siedzi, nie wiem, ja bym olala ten sejm i pojechała do okręgu, tam coś można zdziałać), to fakt, ale ciebie nie ogranicza. Nie jesteś posłem.
@Andreth: Ale oni nic nie mogą wnieść. Nie pamiętasz jak hurtem partia odrzucała wszelkie poprawki opozycji? I tak, zdaję sobie sprawę, że wtedy trochę polecieli w kulki (opozycja w trakcie procedowania ustaw o sądownictwie), ale faktem nadal jest - dowolna ustawa, partia wchodzi na mównicę, krzyczy o ośmiu latach, odrzuca poprawki, wprowadza buble do obiegu.

Obrzydliwe to jest, nie mogę patrzeć na tych pisowców, tak zadufani w sobie, tak przekonani o
Ale oni nic nie mogą wnieść.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: Mogą. Nie w procesie ustawodawczym, ale mogą. Mogli na przykład nas (ORP) wprowadzić, gdy Kuchciński zaczął po raz pierwszy manianę odwalać z dostępem do Sejmu (ile tych posłów tam jest, 150? Starczyłoby). Męczyliśmy ich o to półtora roku, nic. A gdyby sie odważyli, teraz by takich cyrków nie było. Mogą prowadzić śledztwa poselskie, poseł może zażądać znacznie więcej informacji niż zwykły obywatel. (To praktycznie