Wpis z mikrobloga

Rozdajo w dalszej części wpisu!
Mam w firmie ok 20 kamer tego typu.
Pozbędę się ich za 20 zł/szt. Nie znam ich parametrów, mają slot na kartę pamięci microSD, Wi-Fi oraz złącze LAN.

Wśród osób plusujących ten wpis rozlosuję jutro o 20 jedną kamerę, którą można będzie odebrać osobiście w Warszawie.
Zielonki nie biorą udziału.
#rozdajo
Pobierz marjanoos - Rozdajo w dalszej części wpisu!
Mam w firmie ok 20 kamer tego typu.
Poz...
źródło: comment_XkYZ9M1R69tBMgaoLwMgvEejxuyNfPVC.jpg
  • 151
@marusz: Ja sobie skompilowałem.

Trzymaj tutaj: https://ufile.io/mtmw7 (link ważny 30 dni).

Tutaj jest już firmware po moich przeróbkach. Sieć działa, ale trzeba sobie wyłączyć mostek, później pozmieniać wpisy w /etc/config/network i zrestartować sieć (no i jeszcze DNSy).
@marusz: Muszę jeszcze ogarnąć jak zrobić, aby od razu w image były moje pliki. Z tego co pamiętam (bo kiedyś cośtam grzebałem przy openwrt) to trzeba sobie stworzyć folder files i tam powrzucać wszystkie pliki (nawet te które mają być nadpisane).

Trzeba jeszcze ogarnąć video.

Z rzeczy które jeszcze sprawdziłem, to wifi powinno śmigać (skanuje mi sieci).

W sumie chyba nie ma żadnego gotowego oprogramowania na to (tak aby sobie ustawić
@marusz: .config jest w sumie domyślny + moje zmiany.

Target Sytem: Mediatek Ralink MIPS
Subtarget: RT3x5x/RT5350 based board)
Target Profile (PT IPCAM) << to jest akurat to co dodałem sam na podstawie tego nixon

Dalsze zmiany to jakieś pierdoły typu generowanie paczki mjpg-streamer

Muszę jeszcze gdzieś doczytać/sprawdzić czy ta konfiguracja nie jest czymś nadpisywana, bo mam wrażenie że tak jest.

No i trzeba wywalić sporo modułów, bo moim zdaniem jest są
@marusz: Myślałem o tym, ale ilość minusów przeważyła nad zyskiem.

Plusy:
-interfejs www

Minusy:
-w pytę rzeczy które są po prostu niepotrzebne (konfiguracja serwer DHCP np)
-pewnie będzie konfiguracja której nie da się ogarnąć z poziomu LuCI (np można sobie oskryptować czy po resecie kamerka ma się 'rozejrzeć')
-pewnie zje to trochę miejsca, a to wolę oszczędzać
-jak coś się wywali, albo nie będzie działało tak jak trzeba, to łatwiej ogarnąć
@marusz:
No i mamy kolejny sukces.
Jest już jakiś obraz.

Z tego co widziałem to w LuCI jest wtyczka do mjpg-streamer, więc chyba faktycznie można będzie tam to dorzucić.
Jak się uda, to wygeneruję dzisiaj jakiś firmware w którym będzie już odpalone mjpg-streamer.

Spisałem sobie też elementy z płytek w tej kamerze.
==ZŁĄCZA==
MOTOV1 opisany. Sterowanie silnikiem do przesuwania góra/dół
MOTOV2 nieopisany. Sterowanie silnikiem do obrotu lewo/prawo
J2 opisany. Krańcówka wykorzystywana
Pobierz BoKoR - @marusz:
No i mamy kolejny sukces.
Jest już jakiś obraz.

Z tego co widzi...
źródło: comment_mHmVxkh6PesjQcSCReR0YIqTry2OtjRp.jpg
@marusz:
Ok, jak chcesz to tutaj jest firmware (link wazny 30 dni)

https://ufile.io/2noa0

Zmiany które zrobiłem:
Dorzuciłem moduły do ogarnięcia kamerki
Ethernet jest skonfigurowany na dhcp, więc kamerka po podłączeniu powinna ogarnąć adres ip.
Włączony jest mjpgstreamer w rozdzielczości 1600x1200. Aby dostać się do obrazu wbij się na przeglądarkę i wklep IPKAMERY:8080
@BoKoR: ale jazda. Postaram się jeszcze dzisiaj coś przetestować, ale dopiero po 18:00 będę miał taką możliwość. W każdym razie ostro poszedłeś do przodu :) Super!
@marusz:
Znalazłem chwilkę czasu na obadanie płytki.

PIN:
1 - /GPIO 2/ - wejście alarmu (te złącze z tyłu, pin numer 3 - w teorii po zwarciu z pinem 4 który jest masą powinien dać sygnał)
2 - /GPIO 17/ - krańcówka od góry przy poruszaniu góra-dół
3 - /GPIO 20/ - krańcówka od poruszania lewo-prawo (kamera skierowana max w prawo)
4 - /GPIO 0/ - przycisk RESET (od dołu kamery)