Wpis z mikrobloga

Rozdajo w dalszej części wpisu!
Mam w firmie ok 20 kamer tego typu.
Pozbędę się ich za 20 zł/szt. Nie znam ich parametrów, mają slot na kartę pamięci microSD, Wi-Fi oraz złącze LAN.

Wśród osób plusujących ten wpis rozlosuję jutro o 20 jedną kamerę, którą można będzie odebrać osobiście w Warszawie.
Zielonki nie biorą udziału.
#rozdajo
marjanoos - Rozdajo w dalszej części wpisu!
Mam w firmie ok 20 kamer tego typu.
Poz...

źródło: comment_XkYZ9M1R69tBMgaoLwMgvEejxuyNfPVC.jpg

Pobierz
  • 151
Jak by ktoś się w przyszłości wahał to polecam mireczka @marjanoos .

Odebrałem dzisiaj sprzęty i przed chwilą popiołem pod router kablem LAN. Kamerka się "dostraja-uruchamia" jakieś 2 minuty.
Potem aplikacja ze sklepu play "plug2view" wykrywa kamerkę i mamy podgląd.
Można sterować ruchami kamerki. Więcej dzisiaj nie ogarnę.
Faktycznie te diody IR na około obiektywu dają radę na deklarowanym dystansie czyli ok 10m.

Jak by ktoś ogarnął jak odpalić WiFi i podpiąć
@szymonkl: @churcill: @Vladimir_Kotkov: @insystem: @nadgosu: @seven4pl: @seledynowa_panienka: @LemonBlade: @superbohater_as: @Hold_My_Member: @mwzorek: @absinth: @Lordon: @Bialy_Mis: @wujekwitek: @Lukasq: @unclefucker: @lubielizacosy: @PiersiowkaPelnaZiol: @insystem: @Account_executive: @985d4fqa8vds4dd488: @Felonious_Gru: @Semargl: @luz3r:

Minęło kilka dni, przepraszam jeśli komuś nie odpisałem w komentarzu. Przetrząsnąłem jeszcze kartony, kilka mirków zrezygnowało i na tę chwilę mam kilka
marjanoos - @szymonkl: @churcill: @VladimirKotkov: @insystem: @nadgosu: @seven4pl: @s...

źródło: comment_yDJUEQXuNNOo4UvkIs6XMR5MZaGxFWtD.jpg

Pobierz
@BoKoR: wiesz, soft do kamery (co z twarzy wygląda jak ta) jest tutaj: http://www.ipcam-online.com/index.php?c=content&a=list&catid=17

Generalnie, jak to zwykle bywa, ta kamera występuje z taką ilością flaków, że bez rozebrania jej i odczytania prawidłowych parametrów nic się nie dowiesz.

W każdym razie, jeśli chcesz ryzykować, to musisz odnaleźć jakikolwiek soft, który pozwoliłby na update firmware tej kamerki. Zazwyczaj potrzebne są dwa pliki: app.bin i www.bin - oba znajdziesz na tej stronie co
@marusz: Dzieki za linka.
Zaraz będę coś może z tym kombinował. Jeszcze tylko muszę ogarnąć lapka z Windowsem (bo siedzę na linuxie, i obawiam się że przez wine "Ip camera finder" może nie śmigać.

W tych kamerach co mam, to wczoraj próbowałem ustawić wrzucanie obrazu na ftp, oraz jakies alarmy od wykrycia ruchu, jednak wszystko to jak krew w piach.
Akurat jedna kamera wyszła nadmiarowo, więc w sam raz na oranie
@BoKoR: nie no, spokojnie. To jak masz linuksa, to spokojnie możesz wejść do kamery przez terminal. Wpisz sobie telnet numer.ip.kamery i hasło login/hasło podaj admin/admin. I już, siedzisz w środku.

Potem przeczytasz masę ciekawych rzeczy, które pomogą Ci mniej więcej rozpoznać co to za sprzęt. Ale! Zanim cokolwiek tkniesz, obczaj sobie ps aux :D Ja zrobiłem sobie kopię zawartości pliku
/mnt/spinand/sif/hkclient.conf

I zmodyfikowałem go lekko:

wifiopen=0

USER=E311100

LANPORT=5000

PORT=8080

VERSION=10

UpdateUrl=
@BoKoR: znam, byłem, jeszcze nie sprawdzałem. Mnie interesuje całkowita przebudowa tego urządzenia. Spójrz na to:

http://www.estcctv.com/h-264-ip-camera/es-ip927w.html

gdzie masz: "adopt the TCP/IP network protocols and built-in web server. Users can browse video through IE and other other browsers. Data is transferred through one port; it is easy for user to do the network setting."

W ogóle te francuskie forum zawiera sporo informacji i alternatywny soft. Ale wiesz, ma jeden minus... Jest francuskie
@BoKoR: Tutaj głównie są scalaki odpowiedzialne za lan/wifi i zasilanie. Nie widzę nic co dotyczyło by kamerki - pewnie reszta siedzi w "kuli".

Edit: Ty, albo reszta jest pod Ralink RT5350F - widzę, że tam są dwie śruby. Masz możliwość sprawdzić jeszcze co tam siedzi?