Wpis z mikrobloga

Te dzisiejsze płyty główne to wszystkie takie "tekturowe", że człowiek boi się ram włożyć żeby jej nie połamać? Dzisiaj montowałem na ASRock AB350 Pro4 (AM4) i bałem się, żeby nie #!$%@?ć. Z poprzednią płytą główną ASUS M4A785TD-V EVO (AM3) takiego cyrku nie miałem. Tak to dzisiaj wygląda?

#komputery #amd #ryzen #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
@Amasugiru: jak solidnie? wszystkie śrubki wkręcone xD tylko ten rozkład śrubek to szczerze mówiąc słaby, w starym asusie lepszy był rozkład (więcej śrubek); no żeby ram DDR4 wcisnąć to trzeba przycisnąć troszkę xD
  • Odpowiedz
@SilverFizz: Nawet dzisiaj jak rozmawiałem z moim nauczycielem od UTK to mówił jak to teraz wszystko takie delikatne jest a dawniej wszystko było porządnie i ugułem kiedyś to było kurła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale faktem jest to że zwiększony popyt oraz cięcie kosztów doprowadziło do nacisku na ilość nad jakością, jak to ze wszystkim w dzisiejszych czasach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Amasugiru: @supra107: @Nedkely:
i tak chyba najgorszym wtykiem jest ten kabel ATX. Wkładanie to jeszcze pół biedy, ale jak to się czasami zakleszczy to powodzenia z wyciąganiem. Nie dość, że trzeba cały czas podważać ten zatrzask, to jeszcze w magiczny spospób wtyczka dalej siedzi i nie chce wyjść. Człowiek ma wrażenie, że albo PCB pęknie, albo się luty gniazda #!$%@?ą.
  • Odpowiedz