Wpis z mikrobloga

Odpaliłem swojego poczciwego soniacza po wieeeeelu latach leżenia w pudełku na półeczce... I wiecie co? Ta konsola to był #!$%@? majstersztyk! Włączylem grę z dzieciństwa, Burnouta 3. Wiem, wiem wspomnienia robią swoje. Ale patrząc obiektywnie:

1. Rozgrywka - no sam miód #!$%@? się bez ograniczeń z innymi kierowcami, szalona jazda bez trzymanki po otwartych ulicach, system "Rozwaleń" który daje mnóstwo satysfakcji i "mięsa" gdy widzi się przeciwnika wbitego w barierkę, uczucie pędu rozwiewajace nam włosy przed TV itp. Ta gra nie ma tu żadnych słabych stron.

2. Muzyka - no to jest już mistrzostwo. Najlepsza rockowa ścieżka dźwiękowa (nie liczę tu rock bandów itp xD) w grze wideo, a może i w ogóle (no może nie xD) Daje ogromnego kopa, gębą się sama cieszy gdy w tle przygrywa Franz Ferdinant czy Yellowcard. No coś wspaniałego, nuci się to tydzień po odejściu sprzed konsoli.

3. Grafika - Gra ma 14 lat. Konsola najwięcej obsługuje 480p. Ale wiecie co? Mi to nie przeszkadza. Oczywiście rozdizelczosc nie powala, widać rozmycia itp. ale! Czy zestarzała się aż tak? Na gameplay z YT może i tak ale na żywo jest o wiele lepiej. Pewnie, nie jest to poziom DriveClub czy Forzy Horizon 3 ale daje daje radę. Nie odpycha i miejscami wciąż zachwyca. Da się grać i nawet może się podobać (grafika).

No ale po co to pisze? Żeby stwierdzić że "to se ne wraci panie Havranek" :( Ta konsola to kwintesencja gier wideo. Stworzona w czasie bez rozległych trybów sieciowych zabijających grę po rocznym cyklu gdy wychodzi następca, za to że splitscreenem. Bez statystyk ale z dobra zabawą, bez rozważania co wolno a czego nie, coś czuję że Burnout dziś, że swoim trybem powodowania karamboli by nie przeszedł. Nawet nowego god od war ugrzeczniono (jest brutalny ale porównajcie to do 2 lub 3 części to zobaczycie). Może niektórzy powiedzą że #!$%@?ę i mogą mieć rację. Może to wspomnienia i sentyment. Jednak awiem jedno. Drugiej takiej konsoli (153 miliony sprzedanych egzemplarzy) i takiego okresu dla gier wideo nie będzie. Okresu wolności, różnorodności, produkcji dających czysty fun. I to mnie smuci :(

#ps2 #konsole #gry #playstation #burnout
  • 6
@DawidoVader25: Czemu Burnout by nie przeszedł? Niedługo wychodzi remaster Burnout Paradise (albo już wyszedł). Oprócz tego formuła się wyczerpała w temacie, jedynie online by coś odświeżyło. Sam uważam B3 za świetną grę ale nie przesadzajmy. Stare konsole miały masę wad - mała pojemność kart pamięci, koszmarne loadingi, brak patchy itd. W większości grafika wygląda jak gówno dzisiaj (jak pomyślę jak się zachwycałem wtedy to mi się śmiać chce). W teorii wszystkie
@drzuo Co do możliwości technicznych to racja. Ale bardziej chodziło mi o gry. Np.: teraz całkowicie zarznięto platformówki 3D typu Crash, jak and Dexter, rachet and Clank itp. teraz wychodzą tylko remastery (nie liczę marnego knack...) Wyścigi arcade? Nowy, średni NFS i tyle, albo symulacja albo nic. Slashery? Przynajmniej tu mamy nowego Gow'a który ratuje honor konsol. Bo więcej dobrych sobie nie przypominam w ostatnim czasie. (chyba że jrpg ff xv liczymy).
koszmarne loadingi


@drzuo: @DawidoVader25: co #!$%@?? Przecież gry na nowych konsolach ładują się w #!$%@? długo. Do ps2 wsadzasz dysk i gry ładują się błyskawicznie.

W większości grafika wygląda jak gówno dzisiaj


@drzuo: jak ktoś podłącza ps2 do lcd za pomocą guwno kabla to tak jest. Jak się podłączy ps2 za pomocą kabla component i odpali gierkę obsługującą wyższą rozdzielczość to można się zdziwić ( ͡° ͜ʖ
@DawidoVader25: Zmienił się rynek. Akurat platformy i wyścigi zlewam ale z gier akcji to było DMC4, DMC remake (wcale nie takie złe jak ludzie mówią), Bayonetta (gram teraz na PC w jedynkę a trójka ma wyjść na Switcha). Teraz jest nacisk na online i do takich gier niezbyt pasuje ta formuła. Koszty i czas tworzenia gier się wydłużył znacznie, to jest już na poziomie Hollywoodu więc nic dziwnego że studia boją
@drzuo Widzisz, same remastery. Nie mówię że nowe DMC było źle bo ogrywałem na PC i całkiem całkiem slasher (ale DMC kiepskie xD). Porównaj co wyszło na PS 2 w 2004 roku i teraz na PS4. Mieliśmy Jaka 3, Killzone, GTA: San Andreas, NFS: Underground 2, Burnouta 3, MGS 3, GT4, Crash Twistanith, Rachet And Clanck... Pełno gier różnych typów i wszystkie trzymające pozmiom. I większość to były exclusivy. Wiem, teraz robienie