Wpis z mikrobloga

biedahostingów


@Koliat: sam jesteś biedny, ZB to nie jest #tanihosting ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Muful: gdy poczta na ZB kiedyś zacznie działać prawidłowo i bezawaryjnie, w piekle znowu stanie się przytulnie ciepło.
Bo po dziś dzień wciąż tylko wieje i piździ.

Ja nie wiem czego ludzie prowadzący korespondencję elektroniczną nigdy nie stawiają bezawaryjnie działającej poczty na pierwszym miejscu.
  • Odpowiedz
hostingach


@nabavzbjl: jeśli Twoim argumentem jest gra słówek to sobie daruj ;-) @dibhala cenowo to jest droższy od Officea :D , ale technologicznie już bardzo biedny tak skoro stać ich na takie kwiatki :-)
  • Odpowiedz
@Koliat: bo to niezły przykład na to, że dobrym marketingiem można sprzedać ładny frontend, podczas gdy backend szwankuje po całości.
Jedyna poczta jaka tam działa sprawnie,
to automat wysyłający emailowo faktury ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Dibhala: na szczęście nigdy nie wpadłem na pomysł korzystania z czegokolwiek innego niż o365, 1,7Eu/mc za najbardziej podstawowy plan powinno wystarczyć większości użytkowników
  • Odpowiedz
@Koliat Jeśli dla Ciebie hosting i email to to samo, to uważaj, żebyś się nie ogolił siekierą, bo sobie krzywdę zrobisz. Niezmiennie czekam na sugestię lepszego hostingu, niż zenbox.
  • Odpowiedz
@Koliat:

Żaden z nich nie jest hostingiem porównywalnym z zenbox i mam nadzieję, że dobrze o tym wiesz. To są chmury / VPS do samodzielnej konfiguracji, a nie hostingi działające out of the box. To po pierwsze.

Po drugie, jeśli "nie przypominam sobie fuckupu tej skali :D", to masz albo bardzo krótką pamięć, albo nie masz bladego pojęcia o czym mówisz. Nie dalej, jak dwa lata temu identyczną awarię miał Google
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: Out of the box działa choćby SaaS na tych platformach czy gotowe pakiety ze Marketplaceu Azure'a - dobrze o tym wiesz i sprytnie przemilczałeś ;)

Nie znalazłem żadnej informacji o tym fuckupie Google'a ale moze dlatego że szukałem za pomocą Google :D

I odnośnie podejścia do awarii, z postu OPa wynika że Zenbox właśnie uznał że to sprawa kalibru "xD", "no przecież nic się nie stało". To jest krytyczny bug
  • Odpowiedz
@Koliat: Albo ja jeszcze spałem, albo wyedytowałeś swój post i dodałeś 80% treści ;)

Jedyne, co spieprzyli, to ta odpowiedź na FB - faktycznie, dziwnie to wygląda. Fakty są takie, że żaden restart, a zwykły błąd ludzki podczas jakiejś chyba prostej rekonfiguracji dla (znów chyba) jednego z klientów. Zdarza się, najbardziej spektakularna awaria, jaką zrobiłem wynikała z braku jednego wyrazu w dość długiej komendzie na jakimś tam routerze core'owym o 3
  • Odpowiedz
@nabavzbjl: wyedytowałem bo mi wykop przy enterze wysyła od jakiegoś czasu, i poszedł post automatycznie, muszę zacząć korzystać z shift enter

Zenbox pewnie odpędził to szybciej bo mają mniej restrykcyjne procedury, GSuite raczej nie może sobie na to pozwolić ;) Change Management i ITIL pewnie tam mocno zakorzenione, przy produkcji tych rozmiarów nic dziwnego - często przecież żeby zrobić X to technicznie są to trzy kliknięcia, ale musi przejść przez ITILowy
  • Odpowiedz