Wpis z mikrobloga

Zawsze sądziłem, ze nie bede jak moi rodzice - niezbyt na bierzaco z nowymi rzeczami.

Tymczasem mam 24 lata i nie rozumiem idei istnienia, ani popularnosci instagrama, a snapchat zainstalowalem i odinstalowalem bo mi sie nie podobal i tak samo jego dzialanie bylo dla mnie troche głupie.

To ze mną cos nie tak i robie sie starym dziadem czy to normalne tez u was?

#problemypierwszegoswiata #nowosci #starosc #pytanie
  • 73
@emcter @Achaa @Aedem jasne, uogólnieniłem, ale też niekoniecznie chodzi o wrzucanie swojej twarzy a generalnie pokazywanie dla całego świata gdzie się jest, co się fajnego robi etc - i tyczy to się każdego social media. Ludzie po prostu popadają przez to w narcyzm kreując sztuczne życie. Żeby nie wyjść na hipokryte - sam mam insta, kilka zdjęć ze swoim psiakiem i używam go głównie do podgladania ludzi z yt czy tv, niemniej
@Obles: przecież to normalne i bardzo ludzkie/społeczne. Przedstawianie się w lepszym świetle niż w rzeczywistości, opowiadanie czy pokazywanie tylko tych rzeczy, którymi można się "pochwalić". Społeczeństwo to niezbyt mądre zwierzę, które tylko prestiż serio bierze.
@PtactwaWiele: Nie każda nowość jest wartościowa i nie każdy trend jest wart podążania za nim. Social media to akurat niezłe raczysko wypaczające całkowicie relacje międzyludzkiego, kreujące fałszywe przekonania odnośnie innych i tego jakie niby wiodą wspaniałe bezstresowe życie, wpędzające w kompleksy i ogólnie długo by wymieniać. To jest coś podobnego jak kiedyś psycholodzy bili na alarm że pisma kobiece kreują nierealny kanon piękna i że nastolatki się głodzą i popadają w
@PtactwaWiele: a czym się różni Instagram od Mirko ? Poza tym ze to pierwsze umożliwia tylko dzielenie się obrazem? Jedno i drugie to social media w dużej mierze stworzone po to by podbijać atencję, czy dzielić się tym co jest dla nas interesujące
@Obles

I tak i nie

@PtactwaWiele

Instagrama mam po to aby wrzucać zdjęcia które zrobiłam a robię ich bardzo dużo, może się komuś spodobają, może nie, może ktoś mi je skrytykuje przez co będę wiedziała co mogę poprawić aby wykonać lepsze zdjęcie, choć większość to jakieś boty na tym Instagramie xd
@caos jak sie ma hobby i pasje to nie ma czasu na takie gowna jak instagram. Jak ide na silownie albo na rower to po to by milo spedzic czas a nie miec nos przyspawany do smartfona i pstrykac zdjecia jak japonczyk. Powiedzialbym raczej ze uposledzeni to sa ludzie ktorzy uwazaja ze instagram jest potrzebny do zycia.