Wpis z mikrobloga

Ktoś ma jakieś wskazówki jak mogę wyczyścić głowicę w Brother DCP-J4110DW. Próbowałem napełnić kartridż płynem o czyszczenia głowic i żeby sobie go zassała. Nic to nie podziałało. Dzięki za każdą wskazówkę. Oczywiście systemowe czyszczenie zrobione kilkanaście razy w róznych konfiguracjach.
#drukarki #pytanie #pytaniedoeksperta #drukarki #toner #pomoctechniczna #informatyka
DMiros - Ktoś ma jakieś wskazówki jak mogę wyczyścić głowicę w Brother DCP-J4110DW. P...

źródło: comment_bVo4XW38XxQE0ydk0LNOpOhKLIsuHNVw.jpg

Pobierz
  • 9
@DMiros:
Przy włączonej drukarce nacisnąć i przytrzymać Home Button (domek). Następnie przytrzymać puste dolne pole na wyświetlaczu dotykowym. Wprowadzić kod *2864. Pojawi się tryb serwisowy. Wpisujemy liczbę 76, klikamy 4. Następnie MonoStart. Drukarka będzie czyściła, aż znowu będzie napis Maintenance. Wpisujemy 99 aby wyjść z trybu serwisowego. Jest to czyszczenie głębsze, serwisowe.

https://www.youtube.com/watch?v=P--1bXYeuiY&itct=CAsQpDAYCSITCMzcpYnrw9kCFYHCYAod9VcFajIHcmVsYXRlZEityLiSjpGXgr0B&app=desktop

W powyższym filmie pokazany sposób wejścia w tryb serwisowy, ale w filmie wpisują 80, a czyszczenie to 76.
@drtusz: Procedurę powtórzyłem chyba z 5 razy, ale nie odniosło to pożądanego skutku. Masz jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić, może przedmuchać sprężonym powietrzem dyszę albo to skąd pobiera tusz. Albo jak mógłbym wyjąć dyszę żeby na zewnątrz ją wyczyścić.
@DMiros: samo wyjęcie głowicy to już dla zaawansowanych techników. Można spróbować wyłączyć drukarkę w momencie gdy głowica porusza się po bieżni. Wtedy można ją przesuwać. Pod głowicę podłożyć nasączony papier (odpowiedniej grubości aby dół głowicy miał kontakt). Nasączony np. płynem Window. Zostawić tak na kilka godzin.

Pozdrawiam, Rudy z DrTusza