Wpis z mikrobloga

Cześć!

TLDR; nie było mnie ale już jestem i mam fajną aplikację ;D no i #rozdajo kluczyka do CS:GO, subskrybuj #200dnikodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na wstępie chciałbym was przeprosić, że nic nie udostępniałem ale już jestem ;p
Ostatnie kilka dni to było siedzenie przed komputerem po 10 godzin i pisanie aplikacji.
Zawsze mnie wkurzało to, że nie mogę zrobić na szybko playlisty z jakąś fajną muzyką na YouTube, tak więc już mnie to nie będzie wkurzać xD

https://karolczyz97.github.io/better-youtube/
Z głównych funkcji tej aplikacji to:
- dodawanie filmiku do playlisty poprzez kliknięcie w miniaturkę
- włączenie filmiku poprzez kliknięcie w tytuł
- usunięcie poprzez kliknięcie w ikonkę kosza
- możliwość wyszukiwania filmików w trakcie gdy jeden już leci ^^
- po dodaniu filmiku do playlisty wczytuje się 5 kolejnych na podstawie powiązanych
- gdy jeden filmik się skończy od razu włącza się następny
- pod filmikiem jest przycisk, który otwiera w nowej karcie tekst na Geniusie - ostrzegam że nie zawsze to działa xD i czasami podaje inny wyniki
- apka jest nawet w miarę responsywna, chociaż na telefonach mało widać co się wyszukało xd
Co muszę poprawić:
- wygląd bo wygląda biednie
- jak się za dużo kombinuje to może się popsuć xd
- jak usunie się filmik, który aktualnie leci playlista może się popsuć xD bo nie ogarnie co ma być następne
- responsywna wysokość tego "boxa" z playlistą, bo teraz jest na stałe zakodowane 600px
- te błędy z geniusem
Co chcę dodać:
- działanie w tle na androidzie, może jako oddzielna aplikacja w React Native
- muszę dać jakąś stopkę z czego korzystałem itp bo nie wiem czy nie można mnie teraz dojechać za to przypadkiem

Powinienem to napisać szybciej, minęło 3 czy tam 4 tygodnie od rozpoczęcia nauki ale cóż, i tak jestem z siebie dumny ;D Bo to moja pierwsza aplikacja w React i nawet spoko działa xD

Jeszcze kilka dni będę siedział nad tym i to naprawiał/ulepszał.
Potem pomyślę nad czymś innym co mógłbym zrobić.
Dołączyłem do Slacka (taki bardziej poważny Discord), na którym jest kilka osób w podobnej sytuacji do mojej.
Jeśli też chciałbyś się pouczyć ze mną/z nami albo pomóc nam to napisz do mnie na PW.

Kod źródłowy tutaj:
https://github.com/karolczyz97/better-youtube
Mógłby ktoś zrobić code review, proszę? ;D

Wśród plusujących wylosuję jutro o 18.00 jedną osobę, której prześlę klucz do dowolnej skrzyni CS:GO.

#200dnikodzenia - pod tym tagiem opisuję moje wyzwanie - nauczenie się programowania i znalezienie pracy w 200 dni - obserwuj/czarnolistuj ( ͡º ͜ʖ͡º)

#react #webdev #programowanie #naukaprogramowania #javascript
Pobierz R.....L - Cześć!

TLDR; nie było mnie ale już jestem i mam fajną aplikację ;D no i ...
źródło: comment_UIyXKKGwHO59bnducny102lANuxzGPcv.jpg
  • 11
@rhaya: No w sumie to miałem tylko miałem duuuużo na głowie. Ale jak widzisz siedziałem teraz po 10 godzin żeby nadrobić i pyk, jest aplikacja xD A uczyłem się metodą SODD (Stack Overflow Driven Development) xD
Czego nie rozumiałem to wyszukałem w google, kopiowałem ze stacka i starałem się zrozumieć co to DOKŁADNIE robi, w sensie analizowałem to, zmieniałem zmienne itp żeby się dowiedzieć dokładnie co to robi. Nie wiem co