Wpis z mikrobloga

Jestem już w drugim sezonie, ale nie daje mi spokoju kwestia broni. Na początku 1 sezonu to wiadomo że ludzie używali broni jakby gumowej która pozwala zabic hosta ale gdyby doszlo do pomylki to drugiego gracza nie (gumowe kule) plus hosty miały blokadę. Teraz skąd nagle wszyscy mają broń z ostrą amunicją? Mam tu małą lukę która nie daje mi spokoju. #westworld #pytaniedoeksperta
  • 22
@chochlik w oryginalnym filmie chyba było to wyjaśnione, nie wiem jak. Chyba normalnie każda broń była taka sama, i jak host ja trzymał to może w ręce miał jakieś zabezpieczenie które powodowało że strzelał normalna amunicja ale ze zmniejszona prędkością dlatego nie mogli zabić człowieka, a w finale 1 sezonu Ford przeprogramowal hosty aby czytały ludzi jako inne hosty, i zabezpieczenie nie działa. Ogólnie sam się nad tym zastanawiałem, np co wtedy
@Ausfahrt ! spoiler no o tym mówię, nie dała rady go zastrzelić, ale co gdyby ktoś chciał np udusić jakiegoś innego gościa? Nie da się chyba temu zapobiec, w sumie z punktu prawnego to ciekawe, morderca mógłby się bronić że się wczuł w grę i myślał że to host ! spoiler