Wpis z mikrobloga

mialem uprawnienia


@r4faello: Ale teraz ich nie masz. Teraz masz B i możesz jeździć samochodem. W najlepszym przypadku 300 czy tam 500zł, w gorszym holowanie, dodatkowo są jakieś tam kary (odroczenia itp.) ale dokładnie nie wiem, a w najgorszym będziesz ubezpieczycielowi zwracał kupę siana.
@r4faello:

2. Nie posiadamy prawa jazdy danej kategorii lub w ogóle = 500 zł mandatu LUB grzywna do 5000 zł PLUS koszty odholowania pojazdu

3. Odebrano nam prawo jazdy, ale nadal jeździmy = od 50 do 5000 zł grzywny PLUS sądowy zakaz prowadzenia pojazdów


Wygląda na to, że Ty jesteś 3. Na Twoim miejscu bym tego nie robił jeśli kiedykolwiek chcesz jeszcze czymkolwiek jeździć :)
@gerard-kowalski: art. 94 § 1 Kierowanie pojazdem silnikowym przez osobę nie mającą:

A.D 2010
186.
1) uprawnień do kierowania pojazdami art. 87 ust. 1 - 500zł
187.
2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu - 300zł
@r4faello:

Art. 94. § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

§ 3.16) W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


A tak jest obecnie :)
@gerard-kowalski OK, ten odnośnik. Fajnie ale nie chce mi się czytać ustawy - może wieczorem, nie mam teraz czasu. Pytanie czy za jazde z aktualnym prawem jazdy kat. B, jadąc na motocyklu - dostanę mandat w wysokości 500zł czy zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności ew. w zawieszeniu od 3m. do lat trzech?