Wpis z mikrobloga

@cziterus: chyba 4k złotych z tego co pamiętam. Ogólnie jest parę laptopów (czy może sprzętu) Open Source / Open Hardware ciekawych, ale mają jedną cechę. Dość niska wydajność. Wiadomo, że Linux jest lekki (szczególnie lekki Linux), ale laptopy maja 2 GB Ramu na przykład. Albo procesor 5 letni.
@majsterV2: "if you can't hack it, you don't own it"
Smutna prawda ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale open hardware ma więcej problemów niż rozwiązuje. Sam jestem bardzo za ideą otwartych źródeł, otwartego sprzętu, ale to nigdy nie zdobędzie popularności. Wiem, nie o to chodzi w tym, to jest dla tej garstki amatorów, którzy posiadają i czas i obszerną wiedzę by coś takiego złożyć, dostosować do własnych potrzeb,
@fervi: ceny cenami, ale potrafię je zrozumieć, przy miesiącach spędzonych nad projektem chcesz zarobić, cena nie jest aż tak wysoka, zważywszy na to że żyją na zachodzie i pewnie przeliczając na roboczogodzinę wyjdzie jakaś średnia krajowa.
Ale ktoś kto ma zacięcia techniczne nawet nie spojrzy na taki projekt. Mogę mówić na swoim przykładzie: chciałem wrócić do linuxa, do open source, sprawdzić co mogę zrobić... pyk, pierwsze raspberry za jakieś 70zł z
@TymRazemNieBedeBordo: Wiesz co, moim zdaniem pół biedy o architekturę, ale o ogólną wydajność (wiąże się to z tym). Mamy I.MX8, ale większość projektów, które dopiero wychodzą są na I.MX6. Nie słyszy się o planach adaptacji tego. Bo ja nie mówię, że musi być snapdragon 835, ale niech to idzie w tym kierunku możliwym.

Nie mam I.MX6, ale ten układ ma właśnie z 5 lat i dodatkowo mały pobór mocy = niska