Wpis z mikrobloga

- Grzechu, nie wyjeżdżaj!
- Muszę Mirku, muszę. Opowiadanka z tułaczek, anegdoty na mirko itd. same się nie zrobią...

Cześć Mirasy, wielu z Was pod tagiem #wanderlust śledziło przez ostatnie miesiące (czy już nawet lata?) wpisy i z moich zagranicznych pobytów i podróży (m.in po Oceanii, koleją transsyberyjską czy też ostatnio zakończoną po Rogu Afryki).

Miło jest mi poinformować, iż życie kolejny raz rzuca mnie na Czarny Ląd. Następne tygodnie (?) spędzę na zachodnich połaciach Sahary. W miarę możliwości i czasu na pewno spróbuję przejechać się na dziko ponoć najdłuższym pociągiem towarowym świata (to się jeszcze okaże, gdyż nagrałem niedawno podobny skład w Australii Zachodniej i mam zamiar rozwiać tę wątpliwość raz na zawsze), wożącym rudę żelaza z mauretańskich kopalń w sercu Sahary (tam chcę się docelowo dostać).

Ci którzy śledzą bloga kojarzą pewnie, że kilka lat temu przejechałem już Saharę z góry na dół i z powrotem (kurła kiedyś to było!) - wspominałem o tym m.in w anegdocie "Sołdat z Mali" - wtedy jednak, wycieńczony malarią, nie dałbym rady podciągnąć się nawet na tę pieprzoną węglarkę. Teraz to co innego, jestem zdrowy, zwarty i gotowy, codziennie robię od 5 do 7 pompek!

Chodzą również słuchy, że wkrótce ma zostać otwarta pierwsza w historii legalna granica pomiędzy Algierią i Mauretanią - sprawdzimy to.

Zapraszam zatem do obserwowania tagu, jak zwykle opowiadanka i ciekawostki z jajem. Pierwsza anegdota, o tym jak półnagi arabski barbarzyńca chciał mi porachować kości - już jutro (a w weekend kolejne opowiadanie poruszające ciekawy incydent z północnej Afryki z czasów Arabskiej wiosny).

Do usłyszenia!

Insta | Blog

#wanderlust - tag z mojej obecnej tułaczki po Saharze.

#podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #swiat #kolej #pociagi #afryka #tworczoscwlasna #zainteresowania
Pobierz
źródło: comment_FNeDFZL9ONEKelgVd6a3vhJw8rlppday.jpg
  • 11
@Dwadziescia_jeden: Dobra robota Mirku, chętnie będę czytał nowe njusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak w ogóle głupie pytanie, ale pewnie się znasz: załóżmy, że jesteśmy takimi raczej wygodnymi i ostrożnymi turystami(żeby było w miarę bezpiecznie, bez odcięcia od cywilizacji itp.). Które kraje Afryki są dla takich?