Wpis z mikrobloga

Wkurza was to, że każda pizzeria, każda lodziarnia i każdy zakład pogrzebowy, który się otworzy w promieniu dwóch kilometrów, musi wam wrzucić do skrzynki swoją ulotkę, która zupełnie was nie interesuje?

Jakie to jest nieekologiczne. Z jednej strony staramy się nie wydrukować jednej kartki na czarno-biało, z drugiej dostajemy do skrzynki zadrukowaną z dwóch stron w kolorze. I tak na to nawet nie spoglądamy. Od razy wyrzucamy, albo czasem leżą sobie rozwalone po całej podłodze pod skrzynkami.

Może warto w końcu zainterweniować i zatrzymać tę karuzelę #!$%@?? Mamy do tego narzędzie - internet.

Proponuję od czasu do czasu takiej firmie wystawić odpowiednią ocenę na google maps, ewentualnie na facebooku, wraz ze stosownym komentarzem dlaczego. Nie mówię nakręcaniu małysza przy każdej ulotce, ale jeśli każdy by wystawił jeden taki komentarz, Janusze Biznesu zobaczyliby, że nie tędy droga, że zyskując klientów z ulotek, tracą klientów z internetu. W ten sposób automatycznie nagradzamy też konkurencyjne firmy, które nie stosują tak agresywnej reklamy.

Popierających akcję proszę o zostawienie plusa.

#wykopefekt #wykopszwadron #janueszebiznesu #akcjaczysteskrzynki
m.....s - Wkurza was to, że każda pizzeria, każda lodziarnia i każdy zakład pogrzebow...

źródło: comment_j6MZDaLgEckvBOQ03uswcZQb72DSZAfB.jpg

Pobierz
  • 18
@adam-swoboda: we Wrocławiu, blisko centrum. Jeśli jest bardzo dużo mieszkań w jednym budynku, to dostajesz dwie ulotki vectry tygodniowo. A nawet jeśli ktoś nie otworzy ulotkarzowi, to zadzwoni do jednego z pięćdziesięciu innych sąsiadów.
nie widzę zależności między ulotkami, które mają na celu pokazanie, że w ogóle jakaś knajpa istnieje a recenzją tych, które odwiedziłeś


@ambitnyprogramista: a jest napisane, że musisz odwiedzić to miejsce, żeby wydać ocenę? Bo wydaje mi się, że nie. To jest twoja subiektywna ocena miejsca, która może być negatywna z innego powodu.
@mips ja mam naklejony pasek, z prośbą o nie wrzucanie ulotek i to działa całkiem nieźle. Może raz czy dwa razy na miesiąc ktoś wrzuci. Naklejkę raz na dwa lata ktoś zerwie, ale to nie problem nową zrobić
U mnie jest domofon a ulotki i tak wrzucają, zawsze ktoś ich wpuści. Jest nawet monitoring przy skrzynkach, ale zanim ochrona podejdzie to już zdążą powrzucac..


@beesAreAwesome: kiedyś się tym zainteresowałem i w zasadzie, to wrzucanie tych ulotek jest legalne. Chyba, że jest napisane, żeby nie wrzucać.
@mips: można by też zrobić jakąś akcję, żeby te #!$%@?, które wyrzucają ulotki ze swoich skrzynek wprost na podłogę, sprzątali po sobie, jak normalni, cywilizowani ludzie.
@mips: Jak srają ulotkami zakładu pogrzebowego w ciemno do wszystkich to źle bo syf.
Jak spróbują zebrać informacje o ludziach by się dowiedzieć, kto może być akurat zainteresowany usługami zakładu pogrzebowego i tylko im to serwować – też źle, bo inwigilujo.
Weź tu dogódź ludzkości.