Wpis z mikrobloga

Hej @PlanetPlus - dostałem dzisiaj spam na maila (technicznie to alias email), który został stworzony i użyty jedynie w Waszym serwisie #cashback #planetplus - kręcić już Małysza, czy pokusicie się o wyjaśnienia?

Żeby nie było, wszelkie marketingowe zgody mam wyłączone, choć po treści spamu wnoszę, że to nie Wy bezpośrednio rozesłaliście to gówno. Mimo wszystko jakimś cudem mój adres (i pewnie nie tylko mój) wydostał się poza Wasz zbiór.

Cytat z treści:

I am so unlucky! My old car is broken again.

I am sure that it is not a fatal problem and any man can fix it at easy.

I ask you to come and help me with my problem.

I will pay you back with my superior body forms ;)


http://sunilkumaronline .com/wv0zt/9vccifoq3.php?cGxhbmV0cGx1czJAa3Jhc3oubmV0


Zawołam @ZaufanaTrzeciaStrona, @niebezpiecznik-pl i obserwujących #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona, może będą zainteresowani, bo może to wyciek, a może świadome puszczenie zbioru w świat.
D0m3L - Hej @PlanetPlus - dostałem dzisiaj spam na maila (technicznie to alias email)...

źródło: comment_5J6XNPKlN8grENTqiiKEdJ9DSvgTCQti.jpg

Pobierz
  • 16
@D0m3L nasza firma nie udostępniała nigdy swoich danych stroną trzecim, prywatność i bezpieczeństwo danych naszych użytkowników jest dla nas najważniejsze. Nie zanotowaliśmy również naruszeń bezpieczeństwa naszej bazy. Weryfikujemy Twoją sprawę, gdy tylko będziemy mieli jakieś informacje skontaktujemy się z Tobą.
@D0m3L: Napisaliśmy do Ciebie w prywatnej wiadomości nasze stanowisko w tej sprawie. Reszcie możemy powiedzieć, że żadne dane z naszej bazy nie wyciekły i jesteśmy grzeczni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PlanetPlus niezła kompromitacja. Z takim poziomem kompetencji możecie szykować się na kolejny wpis rym razem pod #afera

Dla zainteresowanych: planetplus nastraszylo że domenę w której tworzę aliasy mailowe na potrzeby rejestracji w różnych serwisach, a która jest moją własnością, zgłoszą do giodo w celu wyjaśnienia ewentualnego wycieku - że niby to ja jestem odpowiedzialny za wyciek swoich danych ze zbioru którego nie mam.

Gdyby ktoś z tu obecnych na adres użyty do
Dodam, że z puli ponad 300 aliasów które do tej pory stworzyłem na potrzeby rejestracji w różnych większych i mniejszych serwisach, wyciekł ode mnie tylko jeden adres (alias), dokładnie ten użyty do rejestracji w planetplus.pl - na pozostałe dziwnym trafem żaden spam nie trafia do tej pory (najstarszy alias ma niemal 10 lat).
()
i jeszcze trochę danych pozycjonujących wpis u wujka G

Operator Programu Planet Plus Karta Plus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Nowy Świat 51 lok 8, 00-042 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000406367, o kapitale zakładowym w wysokości 30.000 zł, NIP: 9512352511, REGON 145932151, adres e-mail: pomoc@planetplus.pl
Nadal zostajemy przy naszym stanowisku w tej sprawie. Nie mieliśmy żadnego wycieku danych z naszego portalu, więc Twój email musiał się wydostać w inny sposób. Dodatkowo, na stronie z domeną maila znaleźliśmy link scamerski, a cała strona została wyczyszczona z zawartości następnego dnia, co uznajemy za zakończenie tematu.
@Felonious_Gru szkoda że @PlanetPlus nie wspomniał o bezprawnym przekazaniu zbioru do zewnętrznej jednostki (getresponse) by zrealizować wysyłkę informacji związanej z RODO (o zgrozo!), która według mojej opinii przyczyniła się do 'wycieku', jako że pierwszy spam przyszedł 2 dni po otrzymaniu ów zbiorowej komunikacji o dostosowaniu regulaminu do RODO. Póki co to spekulacja - jak znajdę więcej dowodów to korba do Małysza się znajdzie.

Pomijam aspekty bezpieczeństwa samego sajtu http://www.mailing.planetplus.pl/login.html którego logowanie odbywa