Wpis z mikrobloga

Mirki będę w przyszłym tygodniu rejestrował motocykl sprowadzony z Niemiec i mam kilka wątpliwości do rozwiania.
Sprzedający wystawia fakturę VAT marża i z tego co mówił wystarcza ona przy procesie rejestracji, nie jest wymagany oryginał umowy z Niemcem. Jest tak w rzeczywistości czy jednak kopia jest potrzebna bądź to tylko wymysł niektórych urzędów? Zawsze to brak potrzeby tłumaczenia i koszt w kieszeni
Mały i duży brief podobno ma numerację pól w całej wspólnocie europejskiej jednakową i nie ma potrzeby tłumaczenia go u tłumacza przysięgłego jeśli nie ma jakiś dziwnych dopisków ze strony urzędu niemieckiego typu zmiana adresu itp. Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?
Może ktoś ostatnio rejestrował motocykl i ma jakieś doświadczenia z tym związane? Podejrzewam że wszystko i tak będzie zależne od widzimisię pani w okienku.
#samochody #motocykle #rejestracja #import
  • 4
@nemesisevil: @tomd5: Ok, ciekawi mnie jednak jak wygląda sprawa tłumaczenia dowodu, niby są uniwersalne rubryki w Europie, jednak znajduję dużo sprzecznych wiadomości na ten temat i chciałem się dowiedzieć, czy komuś udało się zarejestrować bez tłumaczenia.