Wpis z mikrobloga

@ch00dybcn Mam tak samo, nawet wejście podobne :/
Wiesz może, jaki powód? Znowu strach przed SEC?
Całe szczęście, że to był minibag, ale już czwarty raz w tym roku taka sytuacja (1st, RISE, FunFair) i sporo strat mi to narobiło łącznie :|
@StaraSzopa: no ale to co innego przeciez. W 2009 nie wiedzialem o btc, on wiedzial o swoim zysku - o ile regularnie zagladal. Faktycznie, moze nie moja sprawa i nie moja taktyka, ale zysk +50% jest taki, ze ja bym realizowal. Gram tak, ze realizuje zysk 10% i odpuszczam ( jezeli gram bez lewara ).
@ch00dybcn: no tak, ale jezeli udalo ci sie dobic do 50%, stracic 60% i jestes pewny kolejnych wzrostow, to jakbys gral w mniejszych interwalach czasowych, moglbys cieszyc sie sumarycznie wiekszym zyskiem, zgadza sie? Zwlaszcza, ze jak patrze na twoje "typy", to sa one przeciez trafne.

Czyli:

kupujesz n coinow za x. wzrasta do 1,5x, sprzedajesz. Ta sama ilosc coinow spada do wartosci 0,4x, wiec mozesz kupic 4x wiecej, niz na poczatku.
@supersonic82: ad. 1) no tak, ale rynek nie jest wydajny na tyle, ze idzie w linii prostej do gory, albo w linii prostej w dol. Przeciez sa lokalne fluktuacje, ktore da sie przewidziec a to po wolumenie, a to po RSI ( #!$%@? tutaj troche od BTC, bo ten jest dziwnie nieprzewidywalny w stosunko do altow ).

ad. 2) wiadomo, pelno razy tak mialem. Nic tak nie #!$%@?. Zazwyczaj staram sie
@supersonic82: a ja wychodze z zalozenia, ze wszyscy mysla MNIEJ WIECEJ tak samo, czyli: jezeli mysle zeby kupic bo tanio to inni tez tak mysla, wiec mysle gdzie bym postawil SL jezeli bym teraz kupil. Nastepnie ustawiam zlecenie transakcji w okolicy SL, ktorego bym ustawil. W wiekszosci przypadkow udaje sie za ta cene kupic ( jeszcze zalezy od wolumenu, czasem udaje sie kupic mniej niz zakladalem, ale no juz trudno ).
@Caccutas: gdybym pracował przy handlu krypto na pełen etat, może bym tak robił. Teraz poświęcam może z 10 minut dziennie na sprawdzenie Delty (takie lepsze Blockfolio). Gdybym cały dzień siedział przy kompie to tez by było inaczej. Ja się staram kupić tanio i czekać po kilka miesięcy na pompy 2-10x, co jakiś czas przecież altseason przychodzi sam do ciebie.
Tak mam dobry balans między poświęconym czasem a zyskami.
@Caccutas miałem potężnego baga GRS, uśredniłem w dół wejście, sprzedałem po sporym wzroście, wychodząc na lekki plus przy 95k, ciesząc się z okazji, że udało się wyjść bez strat i jeszcze nawet z jakimś zyskiem... Kilka dni później 200k, mogłem trzymać, albo sprzedać tylko część po 95k, albo... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@NoMercyIncluded: no wlasnie to jest najgorsze myslenie, bo jak czesto ci sie to zdarza? Nie da sie trafic w dolek/gorke tak idealnie idealnie. To jest taka pulapka w mysleniu dosc mocno uwarunkowana antropologicznie, tzn: "widze jedna sarenke, musi ich gdzies byc wiecej". Niestety rynek tak nie dziala. Zazwyczaj jest tak, ze jezeli ty sobie myslisz, ze mogles trzymac, to wiekszocs tak sobie mysli, a wtedy ci duzi zaczynaja sie wyprzedawac. Nie