Wpis z mikrobloga

Kiedyś:
- kończysz zawodówkę i zostajesz elektrykiem/górnikiem/tokarzem
- bezpośrednio po szkole znajdujesz pracę w zawodzie
- w wieku 22 lat zakładasz rodzinę i zostajesz ojcem
Dziś:
- idziesz na studia, masz wielkie plany i jesteś przygotowany na ciężką pracę
- w międzyczasie dorabiasz sobie za grosze, ale nie przejmujesz się, bo przecież każdy student kiepsko zarabia
- kończysz studia i zaczynasz szukać "poważnej" pracy
- przez pierwsze pół roku zostajesz w poprzedniej gównopracy i ciągle szukasz
- udało się znaleźć coś powiązanego z profilem studiów. Pieniądze są tragicznie małe. Ale każdy mówi Ci, że przecież nie ma co na początku wymagać, popracujesz rok czy dwa, to wtedy będziesz zarabiał
- masz 27 lat, zarabiasz 2200 złotych na rękę i mieszkasz z rodzicami

Ale Janusze i tak powiedzo: "Kurłaaa młodzi Wy tera mata tak łatwo, nie to co my kiedyś".
#pracbaza #polska #studia
  • 254
@Mzil no nie do końca xd zobacz co jest po studiach technicznych, ludzie robią za gówno pieniądze na zleceniu, na niekończącym się stażu. Z zewnątrz fajnie to wygląda, ale jak prześledzisz losy ludzi po studiach (i mówię tu o czołowych uczelniach technicznych w Warszawie) to zobaczysz że nie jest tak kolorowo. Jak uda się dziesięciu osobom z rocznika na 60 to jest sukces.

Dlatego nie dziwi że sporo ludzi na kierunkach technicznych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@leesiuu: bo tu chodzi żeby być ogarnietym, ja nie mieszkam z rodziną od 18r życia, od 14 roku życia nie mieszkam z rodzicami, a że większość teraz gówno potrafi i tak wygodniej no to cóż, jakie ambicje takie życie xD
@AniaKowalska: mam kupować książkę w Ameryce po to, by ją przeczytać po angielsku by prowadzić rozmowę z kobietą, której moderatorzy usunęli post zgłoszony jako "atakowanie innych osób pod wpływem Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego"? xD


@raczej_schizotypal: tylko na ad personam cię stać, prawiczku z wykopu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AniaKowalska: na serio tu i teraz proszę o odpowiedź na pytanie, czemu człowiek twierdzący, że wartość dodana pracy jest ważniejsza od "ciężkości studiów" przy obliczaniu wynagrodzenia, jest śmieciem? Ja w przeciwieństwie do Ciebie (według jak widać moderatorów xD) nie mam PMS, więc nie nazwę Cię śmieciem, ale: przy mojej chorobie dojście do poziomu, na którym jestem teraz, a który wymaga nie tyle zawodówki, co kilkudniowego kursu, było dużo cięższe niż ciężkie
@AniaKowalska: jakie ad personam? Wyśmiałem tylko Twoją tezę, że ten co mówi mądrze to śmieć, jesteś wyjątkowym, jedynym takim człowiekiem w Polsce i aby z Tobą porozmawiać mam przeczytać jakąś gównoksiążkę. Alfred Einstein powiedział: "Jeżeli w Internecie nie potrafisz czegoś wyjaśnić w kilku prostych zdaniach, znaczy, że sam tego nie pojmujesz".
@raczej_schizotypal: prezentujesz mentalność niewolnika i psa ogrodnika ( ͡° ͜ʖ ͡°) to że ty się wstrzeliłeś w rynek, to gratuluję. ale nie byłbyś taki wyszczekany, gdybyś dużo próbował, a nic by nie pykło ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wola rynku potrafi być zmienna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Paczek_w_masle: Ale to jest efekt tego, że w Polsce nie ma popytu na tak specjalistyczne umiejętności. Jaką ty robotykę chcesz uprawiać w Polsce? Albo biotechnologię? Wszystkie poważne firmy w takich wąskich zakresach mają zachodni kapitał i one inwestują w Polsce śladowo, bo wolą u siebie rozwijać naprawdę ważne projekty. Polska to jest fabryka na części do centrali. Tutaj nie przyniosą laboratorium z Doliny Krzemowej.
Czasy koniunktury dla inżynierów sie skończyły, teraz wolą brać dzbanów po zarządzaniu i marketingu.


@pejczi: no to trzeba było iść na zarządzanie i marketing xD
ja #!$%@? co za ludzie w tym temacie o #!$%@?, januszujecie bardziej niż wasi starzy chyba xD

ojoj bo tera ni ma pracy a ja mam INŻYNIERA to powinni się o MNIE BIĆ

ino tych #!$%@?ÓW BY CHCIELI

tak działa wolny rynek, trzeba było się nie
@raczej_schizotypal: ja dążę do tego, że ty prezentujesz gołodupcyzm wolnorynkowy i sam zostaniesz zmieciony jak pójdzie info, że twoja fuszka taka elytarna. po prostu uprzedzam cię jak działą wolny ryneg ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu nie uważaj się za takiego kozaka, eloszka.