Wpis z mikrobloga

#prawo #rodo

mireczki - takie pytanie. Otóż w związku ze spamowaniem dot. RODO odpisywałem na niektóre maila aby mnie usunęły z ich bazy. Dziś dostałem takiego maila:

Informujemy, że nie możemy wykonać Pani/a wniosku dotyczące usunięcia Pani/a danych z naszej bazy bez uprzedniego zweryfikowania Pani/a tożsamości, co jest niezbędne do prawidłowego wykonania Pani/Pana żądania. Zgodnie z art. 12 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 administrator przed wykonaniem wniosków kierowanych do niego od osób, których dane dotyczą jest zobowiązany zweryfikować tożsamości wnioskującego oraz gdy administrator poweźmie wątpliwości co do tożsamości wnioskującego ma prawo uzależnić wykonanie wniosku od podania przez wnioskującego informacji pozwalających administratorowi na rzetelne zweryfikowanie tożsamości wnioskującego. W związku z powyższym prosimy o podanie numeru telefonu celem umożliwienia nam prawidłowej weryfikacji Pani/a tożsamości i wykonania wskazanego żądania tj. usunięcia danych.


Czy faktycznie firma może prosić o weryfikację danych? Jest to jakaś agencja marketingowa i obawiam się, ze chce zdobyć bardziej mój numer niż faktycznie usunąć moje dane.
  • 13
@outsajder:

można, ale to bzdura. z 11 i 12 nie wynika nic, poza tym, że gdy mają wątpliwości czy to Ty - mogą zweryfikować. Zapisałeś się elektronicznie podając mejla? Taka weryfikacja wystarczy.

Musieliby wykazać, że nie mogą Cię zidentyfikować. Mają tylko mejla - piszesz z tego mejla - niech kasują i nie pier*olą :D
@outsajder: może jeżeli ma uzasadnione wątpliwości co do Twojej tożsamości. Ale skoro odpisałeś im z maila na którego przysłali ci informacje to dla mnie kombinują, żeby nie usuwać danych. Nie wiem czy tak można ale napisz, że prosisz o uzasadnienie, a jak nie to zgłaszasz ich do uodo.
@outsajder: taktyczny wpis do obserwowania ;)

Na marginesie rozmawiając z kumplami "iodami" stwierdziliśmy że każdorazowo będziemy prosić taką osobę do biura ( brak danych pozyskanych w "internecie" ). Bo jak inaczej stwierdzić że Jan Kowalski to Jan Kowalski skoro kserówek nie można przetrzymywać.
No - widzę, że twardo obstają przy swoim :)

Szanowny Panie ,

prosimy Pana o numer telefonu w celu usunięcia go z bazy , nie każdy adres e-mail jest połączony z numerem telefonu, dlatego usunięcie adresu e-mail nie wyklucza dalszego kontaktu telefonicznego , jeżeli chce Pan usunąć całość swoich danych proszę o jego przesłanie
@outsajder ale to podawałeś im kiedyś numer? Dziwna ta ich argumentacja xd nie możemy potwierdzić Twojej tożsamości, chociaż piszesz z maila, który był podstawą do wyrażenia zgody, potrzebujemy telefonu, bo nie każdy mail jest powiązany z telefonem, więc go podaj, to powiążemy :D brzmi jak ściema. Ja bym twardo pisała, że żądam usunięcia wszelkich danych powiązanych z kontem (no na logikę - jeśli telefon jest powiązany z kontem to muszą usunąć, jeśli