Wpis z mikrobloga

Żeby prowadzić udany biznes wydobywczy w pierścieniu trzeba koniecznie wiedzieć, co ma się w ładowni. Zdolny geolog może rozpoznać większość minerałów na podstawie obrazów z kamer, ale na dłuższą metę nie jest to wiarygodna metoda. Na szczęście Rosatom-Antonow K37 seryjnie wyposażono w mikrosejsmiczny skaner laserowy. Ładowania statku przeczesywania jest nawet 500 razy na sekundę wiązką lasera wywołującą mikroeksplozje, a sprzężony mikrofon laserowy na bieżąco analizuje rozchodzenie się fali uderzeniowej po minerale i z dużą skutecznością szacuje skład zawartości ładowni.

Patrzę na ten filmik i chyba mam już cały rdzenny gameplay. Jasne, nałożyłem na razie od groma platyny, żeby w kilku minutach pokazać jak wykopaliska będą wyglądać, ale gdy włączę docelową kompozycję pierścienia (i naprawię kilka bugów), to chyba można by pierwszy milestone zamknąć.

Chyba pora trochę poświętować.

ΔV: Rings of Saturn - webpage | showcase | devlog / vlog | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Żeby prowadzić udany biznes wydobywczy w pierścieniu trzeba koniecznie wiedzi...
  • 7
@koder Całkiem całkiem ale system zabezpieczenia ladunku taki se bo odbija się od ściany do ściany. Proponuję coś w stylu mechanicznie stabilizowanej ziemi gdzie po zdobyciu okreslonej wartości rozdrobnionego ladunku zostala by oddzielona i przyciśnięta jakimś słabo rozciągliwym materiałem do rufowej ściany ładowni w czasie przyspieszenia. Tak by ilość bezwładnego ładunku byla w bezpiecznym zakresie.

Co do zewnętrznego skanowania to chyba tylko spektrometr czy jakoś tak to badania skladu na podstawie odbijanego
@LegionPL: Automatyczne siatki do zabezpieczania ładunku są standardowym wyposażeniem K37, ale szybko się psują. W efekcie większość używanych egzemplarzy ma te siatki niesprawne i ładunek się rozdrabnia obijając się o ściany ładowni.

Na szczęście nie ma tam możliwości za bardzo się rozpędzić, a sama ściana jest solidna.