Wpis z mikrobloga

@emcter: a Sigma 18-35 f/1,8? Raczej szerokie szkło, ale chyba najlepsze co można kupić w kategorii "szeroki zoom na małą matrycę", szkło na lata, dopóki nie przesiądziesz się na pełną klatkę.
@emcter: pomyśl o sigmie 30mm 1,4 jesli brakuje przybliżenia to wystarczy podejść :) ewentualnie skadrujesz przy obróbce, masz 24mpx jest z czego ciąć. Znajoma jako zawodowy fotograf robiła przez 3 sezony tylko jednym obiektywem sigma art 35 1,4 na nikonie pełnoklatkowym i dawała radę.
@SantosRamirez: sęk w tym, ze 35mm na pełnej klatce, a 30mm na małej, to spora różnica. Przy czym nie da się ukryć, że 35mm na pełnej klatce to bardzo uniwersalna ogniskowa i spokojnie można tym jednym obiektywem oblecieć cały ślub i wesele, a Sigma ART to w ogóle fantastyczna seria szkieł - odkąd kupiłem wspomnianą ART 35/1,4 to jestem nią zachwycony, ale używam pełnej klatki, obawiam się, że na małej nie
@emcter: Nie mam zdjęć z tego obiektywu, bo ja pracuję na pełnych klatkach :D. Mam tylko foty z Sigmy ART 35/1,4 na pełnej klacie Nikona. Po prostu przewija mi się przez ręce sporo sprzętu i wiem, że Sigma ART to generalnie fantastyczne obiektywy, a 18-35 to najlepsze co można kupić jeśli chodzi o szeroki zoom na małą klatkę.
@emcter: Ja mam tę Sigmę na Nikona i zdjęcia są niesamowicie ostre. Z czystym sumieniem polecam. Tylko weź też USB docka bo ja musiałem swoją kalibrować.