Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem na skraju wytrzymałości psychicznej. Moja matka jest chora na alzheimera. Jest z nią coraz gorszej. Potrzebuje już opieki 24h. Nie mam możliwości się nią opiekować. Mam dwóch synów 2 i 6 lat, którymi muszę się zająć, pracować żeby zapłacić rachunki itp. Na opiekunkę mnie nie stać bo i tak ledwo starcza na wszystko. Rodzeństwa nie mam a nikt z rodziny nie może się nią zająć. Żona również widzi tylko problem i nie ma zamiaru pomagać. Co mam robić? Gdzie szukać pomocy?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 42
  • 276
@AnonimoweMirkoWyznania sąsiadka ma alzheimera. Dopóki była w domu opieki, to bylo ok -'choroba nie postepowala, miala porzadna opieke, a rodzina czula sie lepiej. Ale zabrali ja stamtad bo po co placic obcemu jak samemu mozna. Jest w fatalnej kondycji, jest tylko gorzej, a oni prawdopodobnie ją biją (na co nie mam dowodow, tylko przeczucie i jej zachowanie), ale co istotne tak im brakuje cierpliwosci, ze pozwalaja jej wychodzic i walesac sie. Zmienili
@AsuriTeyze: @Invisible_Spirit: oho, przybyła honorową gwardia moralizatorska.
Wyście się kiedyś opiekowali osobą chorą na Alzheimera, czy tylko taką na obrazku widzieliście? Taka osoba to jest mega-problem, zwłaszcza, jak się jej zachowania zaczynają robić niebezpieczne. 3 lata próbowaliśmy babci pomóc, ale tak się nie da żyć, bo tu jest potrzebna 24h opieka.
@AnonimoweMirkoWyznania: dom opieki, wezmą mamy rentę, czy tam emeryturę, a będzie sobie spokojnie i bezpiecznie mieszkać.
@AnonimoweMirkoWyznania jeszcze dodam ze sa osoby ktore daja rade, opiekuja sie, zaciskaja zeby i jakos sobie radzą. Są tacy. Ale nie ma nic złego w niedawaniu sobie rady z bardzo powaznie chora osoba. Pielegniarki z domow opieki sa wyksztalcone by dawac sobie z tym radę, są po szkoleniach jak radzic sobie ze stresem. Pacjencji są pod opieką wielu specjalistow i nie daja tak w kosc jak w domu, gdzie domownicy pomagaja czesto
tylko dom opieki. Ktoś z zewnątrz może to hejtować, ale #!$%@?ć go, bo się nie zna. Taka osoba potrzebuje opieki ciągle i stale. Musi miec kontakt z innymi ludźmi, z terapeutami i lekarzami. Przy tym ktoś musi jej pilnować, bo co jak np. zostawi gaz? Szukaj jak najprędzej. Sfinansujesz jej to z emerytury i najwyżej trochę dołożysz, ale to i tak mniejsze obciążenie niż zostawiać taką osobę pod swoją opieką.

@AnonimoweMirkoWyznania:
@AnonimoweMirkoWyznania

Co mam robić? Gdzie szukać pomocy?


J/w - Dom pomocy.
Oprócz tego idź do psychologa po pomoc. Może się tak przecież zdarzyć, że nawet nieświadomie, podejmujesz działania, które mogą krzywdzić osobę której pomagasz, to nie takie rzadkie w podobnych przypadkach, gdy opiekun już nie wytrzymuje.
m opieki. Ktoś z zewnątrz może to hejtować, ale #!$%@?ć go, bo się nie zna. Taka osoba potrzebuje opieki ciągle i stale. Musi miec kontakt z innymi ludźmi, z terapeutami i lekarzami.


@AnonimoweMirkoWyznania: Mama opiekuje się całodobowo babcią w ostatnim stadium alzhaimera (0 kontaktu). Mimo iż posiada siostry, to mają #!$%@? i cały ciężar spoczywa na mamie. Widzę co ona przeżywa i sam bym nie podjął się takiej opieki nad mamą
@AnonimoweMirkoWyznania Żonie się nie dziw, bo opieka nad dwójką dzieci w tym wieku potrafi nieźle dać w kość, a tutaj jeszcze na głowie ciężko chora teściowa. Moja żona kiedyś mi powiedziała, że jakby na to zachorowała to żebym się nie zastanawiał tylko oddał ją do domu opieki, dla dobra dzieci i mojego. Bo chora i tak nie doceni tego, że Ty się męczysz, a może jej tam nawet być lepiej niż w