Wpis z mikrobloga

Mirki z działu komputerów i laptopów, mam pytanie. Otóż, w marcu mój niebieski kupił laptopa HP Omen. Laptop ten był już 4 razy w naprawie (problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy). We wtorek został odebrany po raz ostatni z naprawioną matrycą (w końcu), ale teraz jest problem z systemem, gdyż oprócz wymiany matrycy wyczyścili go z kurzu (laptop ten był nowy, prosto z magazynu xD) i zaktualizowali oprogramowanie. Teraz clue sprawy - laptop normalnie się uruchamia, pokazuje się znaczek Omena i wczytywanie, lecz nie pokazuje się okno logowania do Windowsa, tzn jest po prostu czarny ekran i nic więcej się nie dzieje. Czasami uda się go normalnie uruchomić, a czasami nie (zdarza się dużo częściej). Niebieski uruchamiał go w trybie awaryjnym i jest to Win10 (build 16299.rs3_release.170928-1534), i teraz zastanawia się czy jest to problem z Windowsem czy kolejny raz ze sprzętem? #pytaniedoeksperta #laptopy #komputery #pomocy #pytanie #windows10 #oprogramowanie #hp
  • 4
@yadzka95: W laptopach ma się klucz windowsa wbudowany. Windowsa można, a raczej obraz pobrać ze strony Microsoftu, albo basewin.pl (pobierałem stąd i nigdy nie było problemu). Potem nagrać na płytę/pendrive. Warto się chwilę pomęczyć , by zaoszczędzić czasu czy pieniędzy.