Wpis z mikrobloga

Kolejne pytanie. Bardziej dla osób które żyją na swoim ale wiadomo, że nikomu nie zabronię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Jaka odległość jest w porządku a jaka nie ma szans. A może taki związek to strata czasu?
#rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Jak wyżej

  • Niebieski- TAK 16.8% (16)
  • Niebieski- NIE 53.7% (51)
  • Różowy- TAK 15.8% (15)
  • Różowy- NIE 13.7% (13)

Oddanych głosów: 95

  • 26
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: Jak dla mnie może przetrwać, ale jakiś czas. Prędzej czy później musi pojawić się pomysł wspólnej przeprowadzki. Dużo łatwiej się żyje na odległość wiedząc, że np. za rok zamieszkamy razem w jednym miejście niż żyć niewiedząc kiedy będziemy razem.
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: odległość za duża jest wtedy kiedy nie ma bezpośrednich środków transportu, czyli np. dojazd 5 pociagami, dojazd zajmuje 12h, jest drogi itd, tylko samolot. takie coś jest do przetrawienia przez około rok, ale potem obie strony się zmęczą dojazdami i trzeba pomyśleć nad wspólnym zamieszkaniem
  • Odpowiedz
Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? A może taki związek to strata czasu?


@Mleko_Czekoladowe: to mam zaznaczyć TAK, jako "strata czasu", i NIE jako "nie ma szans przetrwać"? Świetnie napisane pytania, w których odpowiedzi się wykluczają XD
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: to jest faktycznie kwestia indywidualna, ja z niebieskim jestem na odległość 60 km, widujemy się co weekend od piątku po pracy aż do poniedziałkowego poranka, i tak nam pasuje, w razie czego można też podjechać tylko na jedno popołudnie jak trzeba itp. Ale nie wyobrażam sobie związku ze spotkaniami raz czy dwa w miesiącu.
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe:

Jaka więc odległość jest tą która nie będzie za duża?


Mam Ci podać jakieś widełki, że jak do 100 kilometrów to miłość, a jak powyżej to szkoda czasu i nie warto? Możesz mieszkać 500 metrów od swojej laski i nie być z nią tak szczęśliwy, jak ludzie których dzieli pół kraju. Tak, jak napisałem - kwestia bardzo indywidualna.
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: ja w związku na odległość byłam w licbazie, a ta odległość trwała półtora godziny autobusem, więc do przejścia. Teraz mając 24 lata nie wyobrażam sobie co tydzień na weekend jeździć na drugi koniec Polski, bo rezerwując weekend na spotkanie cały piąteksobotę spędzam w pociągu, a potem całą niedzielę. Teraz na związek na odległość zgodziłabym się tylko pod warunkiem, że np. za rok będziemy mogli zamieszkać w jednym mieście. Nie wyobrażam
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe: ja bym w taki nie weszła. ¯\_(ツ)_/¯ Chociaż kiedyś byłam w związku, ja Katowice, on Warszawa, i jak widać - nie przetrwało :D Dlatego nie wierzę w związku na taką dużą odległość. Inna kwestia być już w związku i wyjazd jednej ze stron pojawia się w związku z pracą czy coś.
  • Odpowiedz
@Mleko_Czekoladowe Związek na odległość (bez względu jak dużą) ma szansę przetrwać jeśli w perspektywie jest obustronne dążenie do skrócenia tej odległości, inaczej taka relacja nie ma przyszłości. Najlepiej tego typu rzeczy ustalić na wczesnym etapie, aby obie strony poznały wzajemnie swoje oczekiwania wobec związku () .
  • Odpowiedz