Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sprawdzić jak bardzo "opłaca się" kopanie #monero na moim sprzęcie za pośrednictwem #minergate
Ryzen 5 1600 - Kręcony do 3,8Ghz - 200 H/s
Palit 1060 Jetstream 6GB rdzeń +110MHz pamięć +550MHz - 500 H/s
Zakupiłem watomierz, nie ważne jaki koszt około 50 PLN, do listwy wpiętych jest kilka innych urządzeń których pobór mocy jest dość niewielki

Zużycie Energii:

MinerGate ON - 281W
MinerGate OFF - 182W
Wyłączony komputer - 15W (inne urządzenia)

Czyli przyjmując że średnio mam 700 H/s, koszt energii 0,15$/KWh wychodzę stratny na miesiąc około 2$...

@emjot86 napisał pod jednym z moich wcześniejszych wpisów że MinerGate to scam ponieważ zabierają dla siebie 30% mojej mocy obliczeniowej.

Pytania:

- Czy to co napisał @emjot86 jest prawdą?
- Jeżeli wyżej to prawda to MinerGate pokazuje mi już zaniżone wartości H/s czy od tego co pokazuje zabiera jeszcze te 30% i zabierają mi 300 H/s z bazowego ~1000H/s?
- Czy warto dokopać minimum 0,12 i wypłacić?
- Alternatywy dla MinerGate?
- #ethereum , #monero a może coś jeszcze innego co można kopać na procesorze i grafice jednocześnie?

PS. Zakładając że @emjot86 ma rację to przy 1000H/s miesięcznie 10$ profitu...

#kryptowaluty
  • 16
@Poise: Tak tak, jak chciałem wypłacić to co nakopałem to dostałem informację że wypłata możliwa od 0,12... Zainstalowałem #nicehash , test wydajności w toku. Z tego co widzę to NiceHash kopie BTC a nie XMR/ETH :(

Jak tylko zacznie kopać to ponownie policzę jak to wygląda, martwi mnie tylko że procek nie kopie no bo to BTC :P

Pozostaje wciąż pytanie, dokopać Monero żeby dokonać minimalnej wypłaty? Kilka dni mi to
@cyberpunkbtc: A no widzisz, cenna informacja. Zanim włączyłem test wydajności widziałem w ustawieniach że mój procek też można dodać. Oczywiście tego nie zrobiłem i test pewnie będzie powtarzany. Ciekawa sprawa, watomierz w trakcie testu pokazuje mi ponad 300W a to sama grafika aktualnie leci XD
@RybsonStream: też zaczynałem od minergate, ale w swojej czysto hobbystycznej przygodzie kopacza przerzuciłem się dość szybko na kopanie programem xmr-stak i na poolu xmrpool.eu . Program sam w sobie daje 2% dla deva, a pool pobiera około 0.5% dla siebie, czyli znacznie mniej niż minergate.
xmrpool.eu jak kolega wyżej pisał, można zerknąć też na moneroocean dość ciekawe podejście z różnymi stopniami trudności, nawet można z przeglądarki kopać, ale po co.... Na ich stronach obu pooli napisane jak ustawić xmr-stak czy inne.