Wpis z mikrobloga

Miraski, po ponad dekadzie na polskim rynku akcji wyjaśnijcie mi SWAPy na złocie.

Chciałem zająć w końcu na nim pozycje i to na dłużej, zrobiłem to przy użyciu FOREXowej platformy (pierwszy raz w użyciu) i widzę naliczony od wczoraj SWAP, sprawdzam dokładnie i to chyba będzie codziennie. Jaki to ma sens, ma prowadzić do właśnie pobudzania płynności i nie gromadzenia długoterminowych pozycji?

Gdzie więc zajmujecie pozycje na złocie? Faktycznie musiałbym rollować pozycje codziennie? W stosunku do zmienności to nie jest majątek ale cholera biorąc pod uwagę że pozycja mogłaby tak leżeć nawet rok to już przeginka.

#forex | #zloto | #trading | #gielda
Pobierz Saeglopur - Miraski, po ponad dekadzie na polskim rynku akcji wyjaśnijcie mi SWAPy na...
źródło: comment_XbiGhiNrF5D3H4vO36fCZr44wR5LD1qx.jpg
  • 13
@Ununoctium: Na ma nic opartego na złocie gdzie? Ja wiedziałem że Trump wygra, postawiłem na niego w Betfair przy kursie grubo powyżej 6 :D Liczyłeś że rynek się posypie przy jego wygranej? Przecież jasne było że dla rynków finansowych on będzie świetną wiadomością, wręcz rynki wcześniej już dyskontowały jego wygraną :)

W każdym razie nie wyjaśnia to nic w kwestii SWAPów :D Wygląda mi na to że przez to cholerstwo trzymanie
Nie no na GPW swapów na bank nie ma.


@Ununoctium: No to jasne, mam doświadczenie właśnie głównie z GPW, nigdy dotąd z rynkami forexowymi a to tutaj szukam właśnie możliwości zajmowania pozycji w obu kierunkach też na światowych instrumentach. Liczyłem na złoto początkowo i jest dość dziwnie.
@Ununoctium: Ahaaaaaaa, wygląda na to że dla tych instrumentów nie ma prowizji ale jest właśnie dzienny SWAP, wychodzi więc że dla pozycji 0,1 lota przykładowo zmiana na złocie o 1 USD daje mi 36,36 zł a realny koszt zarządzania taką pozycją to 4,71 zł. To nie jest w sumie złe. Tylko jakim cudem na ropie nie ma ani prowizji ani SWAPów o.O Na czym więc broker zarabia? o.O
Wypytam bezpośrednio w
@ImperiumCienia: Racja, najpierw spread a później SWAP - część chyba ląduje u brokera a część u innych instytucji które instrumenty wypożyczają na potrzeby tej konkretnej mojej operacji (?) Oby sie to bulwa liczyło do podstawy podatkowej :D To będzie główna część kosztów jak widzę, zmienia to kompletnie model inwestycji i zarządzania pozycją ale nawet mi się to podoba, mega ciekawe.

Wychodzi na to że w moim przypadku na złocie zmiana o
@czasemhedguje Polecam wgryzc się w specyfikę wyborow w USA. Zakładałem że on dostanie więcej realnych głosów ludzi ale mniej elektorskich i to by przeważylo na formalna wygrana Hillary. Stało się odwrotnie czyli on dostał mniej popular votes ale tak to dobrze zaplanował sztab że i tak przełożyło się to na electoral :) Ostatecznie wiec wygrana i tak.

Dla przypomnienia: nastroje wtedy były aż takie że w mediach zastanawiano się czy partia Republikanów
@czasemhedguje Kek? Co tam jęczysz i to po tak długim czasie zarowno od wyborów jak i od samego wpisu? xD
Każdy mógł, kurs spadał poniżej 4, po wycieku danych nagrań z kaset skoczył do chyba aż 8, ja wchodziłem po 6 za środki z jakimi się liczyłem dla tak nie do końca pewnej operacji, zero kredytów.

Masz przykład świetnie rozegranych okoliczności w oparciu o historyczne zdarzenia z innych rynków. Jeśli jesteś traderem