Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: dzięki następnym razem będę wiedział, przy bootowaniu 2 razy nie mógł system wystartować dopiero za 3 razem się udalo, czyli to nie nie ma pewnie zwiążku z dyskiem ?
@infamia: na jakiej postawie twierdzisz, że problemem może być dysk?
Jaki system?

Jak kwestie problemu przy starcie, to w zaleznosci od systemu, wyslij nam:
journalctl -b
cat /var/log/dmesg
na jakiej postawie twierdzisz, że problemem może być dysk?


@etch: Bo mu system nie wstał. Faktycznie może być to jakiś objaw padania dysku lub nawet źle wpiętego dysku.

@infamia: Nie jestem ekspertem, może faktycznie smartctl wypluł coś czego nie rozumiem albo nie zauważyłem. Z drugiej strony takie same objawy masz do jakiegokolwiek niedziałającego poprawnie urządzenia np pamięć ram. Polecam ją sprawdzić i wkleić wynik. Czasami problemy powodują nawet źle wpięte
@infamia: Generalnie to mało profesjonalna porada, ale spotkałem się z podobnymi problemami u znajomych i nawet kilka razy na wypoku. Czasami wystarczy wyciągnąć dysk i włożyć - najlepiej z dwa razy, aby poprawić przewodność na stykach. I o ile to jest rada na poziomie " wyłącz i włącz komputer" tak serio może pomóc.

Jeszcze się upewnię, sanki do dysku w laptopie rozumiem, że masz? Dysk nie lata luźno? Nie kiwa się?
@Kryspin013: na razie boję się go wyłączać, ale jak nie wstanie to spróbuje ;p nie wiem co to są sanki do dysku ale sam dysk się nie rusza w obudowie, tylko czasami trochę brzęczy.