Wpis z mikrobloga

Tak Wam powiem przy okazji trailera, że ja to akurat pamiętam oryginalnego papierowego CP2020. I jeśli mnie pamięć nie myli to od początku to była kolorowa tandeta i kicz - takie wesołe miasteczko pełne świrów i dziwaków. Miało swój urok, ale sensu i logiki to tam niewiele było. Myślę, że redsi przerobią to doskonale. Nie sądzę żeby zrobili z tego GTA. Fabularnie dowalą mroczny i poważny content, ale z oryginalnej marki też wezmą ile się da i to widać po trailerze. Cały ten zwiastun to ukłon w stronę fanów, smaczków i nawiązań jest masa (zwróćcie uwagę na kurtkę bohatera). Myślę, że kupili CP ze względu na potencjał jaki daje w przedstawieniu aktualnych problemów. Mają ten model obcykany z wiedźminów i powtórzą go w tej samej formie ale w innej scenografii. Boję się tylko, że nawet CDPR może nie dać rady pokonać klątwy cyberpunka. To uniwersum jest kultowe ale sprzedaje się trudno. Oba Blade runnery finansowo poradziły sobie słabo, Johnny Mnemonic - genialny , ale finansowo klapa. Freejack, Kosiarz umysłów - ktoś to pamięta? Matrix sprzedał się świetnie, ale to nie do końca klasyczny CP. Tak naprawdę Cyberpunk radzi sobie dobrze w kręgach fanów, geeków, nerdów czy jak to zwać: Akira, Ghost in The Shell, Paprika. Czy Cyberpunk 2077 da radę wypłynąć na szersze wody? To znacznie trudniejsze niż światy fantasy. Im dalej od naszych realiów tym łatwiej kreować rzeczywistość. No cóż trzymam kciuki...choć jest pewien problem. W3 robili 3,5 roku, CP2077 to już 5,5 roku, a nadal daleko do końca - czyżby ambicje przerosły możliwości?
#cyberpunk2077
stahs - Tak Wam powiem przy okazji trailera, że ja to akurat pamiętam oryginalnego pa...

źródło: comment_RGXnGU9xL0TUBgCZQz518dw5x8JPUBFm.jpg

Pobierz
  • 3
@stahs Ciężko powiedzieć, natomiast ja odważę się powiedzieć że Wiedźmina 3 Redzi tworzyli nie 3,5 roku a całe 10 lat. Pierwsza część Wiedźmina była... Taka sobie. Druga część była już lepsza ale świat nie był do końca otwarty. Dopiero po tych wszystkich latach potrafili stworzyć arcydzieło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stahs: Cyberpunk zaczęli na poważnie robić dopiero po wydaniu ostatniego dodatku do Wiedźmina, zatem niedawno i jeszcze kilka lat to pewnie potrwa.