Wpis z mikrobloga

#budowadomu #ogrodzenie #budujzwykopem hej mirki jest dzialka waska dluga 20x50 trzeba zrobic ogrodzenie, na dzialce brak pradu brak wody, ogrodzenie tymczasowe na ok 5 lat.

Postanowilem zabetonowac 4 slupki narozne plus dwa na jednym boku na brame.
Jesli chcial bym zabetownowac wszytkie slupki w okol dzialki liczac nawet co 3 metry to by mi wyszlo jakies 47 slupkow masa betonu a i tak by sie to rozwalalo za pare lat (i troche mi sie nie dziwi potem wyjmowac tyle zabetonowanych slupkow) plus nie ma narazie wody

dlatego postanowilem ze dam te 4 narozne i 2 na brame i reszte pomiedzy nimi powbijam slupki drewniane, zaimpregnuje je i wszystko wytrzyma z 5 lat plus bedzie mniej pracy przy rozbieraniu kiedys.

I teraz zastanawaiam sie czy walanac na to siatke lesna czy napinac druty i zrobic normalna siatke.
Jak bym chcail zrobic siatke na napinanych drutach to podejrzewqam ze te narozne slupki trzeba by zrobic ze wsporinkami trzeba by kupic drut i go naciagac i potem rozlozyc siatke, brzmi jednak jak sporo pracy

wiec moze po prostu wkopac te paliki i rozlozyc siatke lesna i to wszystko jakos wytrzyma te 5 lat ? co o tym sadzicie ?
  • 23
  • Odpowiedz
@darek-jg
@KrowkaAtomowka moje steple byly okorowane i zabezpieczone bitexem. Co prawda niektóre szlag trafił ale większość wytrzymała. Tylko pamiętaj że takie ogrodzenie nie zabezpieczy przed złodziejami a jedynie moze sluzyc jako zabezpieczenie placu budowy przed osobami trzecimi (wymogi prawa budowlanego - teren budoy ma byc ogrodzony)czy zwierzętami. Drut siatki lesnej mozna przeciąć dobrymi nozyczkami
  • Odpowiedz