Wpis z mikrobloga

Czołem majstry!
Miał ktoś do czynienia z takim mikroskopem pomiarowym?

Chciałem go wykorzystać do pomiaru średnic dysz do #druk3d (średnice od 0,2 do 1 mm).

Początkowo chciałem kupić lupę pomiarową, która powiększa tylko 10x, ale za to ma fajną skalę do szybkiej kontroli średnicy otworów.

Różnica w cenie między lupą a mikroskopem jest niewielka, więc jestem w stanie dołożyć do mikroskopu. Tylko nigdzie nie mogę wygooglać jakiej jakości obraz daje taki mikroskop. Miał ktoś styczność z takim sprzętem? Nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?
#mikroskop #lupa #pomiary #majsterkowanie
Majsterkowo - Czołem majstry!
Miał ktoś do czynienia z takim mikroskopem pomiarowym?...

źródło: comment_nHXPvz2i37UmW8i1M4JsxcaamROkQw6T.jpg

Pobierz
  • 7
@Majsterkowo: Ja mam jakiś chiński szajs za 15zł i daje radę.
Przy mikroskopach nie jest trudno osiągnąć wystarczającą dokładność soczewek aby sprzedawać to w dobrych cenach.

Trzeba tylko patrzeć idealnie prosto, no i krawędzie się nie liczą, bo są rozmazane, więc ten, z Twojego linka, pewnie nie ma już tych problemów bo z czegoś musi wynikać różnica w cenie.
@Majsterkowo: W moim wypadku to pewnie kwestia słabych soczewek i sytuacja być może nie ma miejsca w tych droższych modelach, ale u mnie bez podświetlenia jest w zasadzie za ciemno na jakąkolwiek obserwacje.
Musiałbym świecić z zewnętrznego źródła światła to to i tak na to samo wychodzi..