Wpis z mikrobloga

@m4bajonet: Widzę że hasło "#!$%@?Ć AT" się szerzy. Spójrz na filmy z 2016 roku gdzie Rafał robił run'y co miesiąc za min 0,5 bani. Jakoś tam AT i wskaźniki działały. Mam wrażenie że 99% osób które mówi że AT nie działa jej nie rozumie.
Ta analiza nie jest po to żeby ci dawać sygnały do kupna, tylko po to żeby Ci powiedzieć jak rynek się zachowuje i sam masz z tego
obejrzcie cały wykład bo warto, chyba że już jesteście w sidłach śmiesznych kresek i myślenia magicznego i życzeniowego xD


@m4bajonet: następny, co nie wie jak działa AT i do czego służy. Kuźwa jakoś mi i kilku innym tradero AT dobrze służy, tylko mam wrazenie ze korzystasz z niej jak z magicznego narzędzie do sygnałow kupna i sprzedaży.

ZAorski też trade'ował używając AT, chyba nawet SRSI uzywa teraz.
staralem sie przekazac to o czym rafal mowi, czyli uzywa stocha czy tam srsi do potwierdzenia swoich przypuszczen w konfluencji do innych wyznacznikow


@m4bajonet: poza tym wróć może do bycia sobą i nie wychodź z patostreamów, bo powyższe zdanie nie ma sensu.
I nie używaj słów których nie rozumiesz.
@westberlin: Taa... Z tego co wiem, są tacy traderzy którzy z niej korzystają, np Tomasz Rozmus i Przemysław Mućka. Analiza Techniczna ma być tylko pomocnym narzędziem w rękach tradera, a nie dawcą sygnałów. Formacje świecowe nie są od tego żeby działały, one mają tylko w szybki sposób pokazywać co się dzieje na rynku. Zauważ że jeśli rynek zmienia trend, to zawsze pojawi Ci się jakaś formacja świecowa. A wynikają one z
I jeśli rozumiesz rynek to nie potrzebujesz tych formacji świecowych.


@Silku: Nie wiem czy rozumiem rynek, ale nie używam świec. Dziś na ujka wlazłem bo byki trzeba zagonić do obory po 3 dniach hasania po pastwisku!!! Szkoda, że zaczęły mnie słuchać od razu bo lubię połapać kilka oddzielnych kontraktów.

Powiesz mi jak wychodzisz z pozycji pośrednich? Bardzo mnie to ciekawi jak stwierdzasz że to już pora się wycofać z zarabiającej pozycji.
westberlin - > I jeśli rozumiesz rynek to nie potrzebujesz tych formacji świecowych.
...

źródło: comment_z9cdeXWEgGdPPwCARE7w6hrK9zCOSngi.jpg

Pobierz
@westberlin: Też to gram ( ͡° ͜ʖ ͡°). At się przydaje przy określaniu tego sławnego drogo/tanio i przy samym określaniu trendu (z resztą sam używasz średnich). Ja gram od bandy do bandy na podstawie kanału trendu, godzin na rynku (8-10, i 15-18) i wyznaczonych stref które były handlowane od 21.30 do 7.30 (czyli tam gdzie nie ma bałaganu). Jak gridujesz, to polecam już zbierać shorty w strefie,
@Silku: No i dobrze, że wyskoczyłeś. Ja nie mam w zwyczaju stosować SL, wolę grid albo hedge dlatego wciąż jestem przy 110.24. Ale tak naprawdę podczas konfy FED byłem z psiakiem u weterynarza więc przespałem coś, na co sam zwracałem Ci uwagę xD. Jeden peak góra/dół i wróciło do normy, w sumie indeksy bardziej zareagowały niż waluty. Jutro Super Mario ;)