Wpis z mikrobloga

No to kręcimy Wyeast 3844 Belgian Wit. Pierwszy raz ich używam, zobaczymy jak będzie. W sobotę poleci na nich wit, a potem na gęstwie double wheat (albo white IPA, zobaczymy) i belgian tropical stout.

Tymczasem na fermentacji stoi Black IPA, a przedwczoraj w butelki poszło Rye IPA (pół warki z dodatkiem owoców leśnych).

Jakieś pomysły co fajnego zrobić z połową black IPA i z witbierem? xD

#piwowarstwo

#piwowarstwo
źródło: comment_vH2EolLXuBLoqWcN7B7tQDTUu3oC9fR8.jpg
  • 11
@pisaszbespiura: pierwszy raz dodawałem owoce, wcześniej eksperymentowałem tylko z sokami. Kupiłem mrożonkę (mieszanka malin, truskawek, borówek itd.), wypłukałem kielich blendera roztworem oxi, zblendowałem, dałem do wiadra i zalałem piwem. Po jakimś czasie przelałem to do kolejnego wiadra, odfiltrowując owoce.

@RomeYY: kawa brzmi ciekawie. Jak przefermentuję to sprawdzę profil - jeżeli jest mocno palony/kawowy to pewnie nie, ale jeżeli jest delikatniejszy to spróbuję cold brew. Czemu akurat kiwi?
Używasz płynnego, czy suchego ekstraktu?

@fenis: akurat teraz to użyłem brzeczki z ostatniego warzenia (staram się trzymać w zamrażarce tak z 1,5 litra), ale jak nie mam, to używam suchego. Ostatecznie nie ma różnicy, suchy chyba wychodzi taniej niż płynny.

I czy to mieszadło magnetyczne takie konieczne?

@fenis: mieszadło ułatwia, ale ponoć ludzie robią równie skuteczne startery bez niego, np. w słoiku albo butelce plastikowej, wystarczy zabełtać co parę godzin.
@kontra: Ten suchy ekstrakt rozcieńczasz do 80% roztworu? I teraz inne pytanie jako do klarsteinowca. Warzyłem małe warki, ale tym razem dodałem dużo wody (większy był też zasyp) tak, że podczas zacierania woda przelewała się do tej środkowej rurki.Pompa działała idealnie tylko, że podczas filtracji coś mnie podkusiło i zlałem mętną brzeczkę a tam niewielkie łupiny ze słodu. Potem ich nie było. Czy to jest prawidłowe? Z jednej strony wydaje się,