Wpis z mikrobloga

Krzysztof Ziemiec na ujawnionym właśnie nagraniu z debaty na UW:

– Nie ma niezależnych dziennikarzy, to są bajki, które możecie sobie włożyć do szuflady. Nie ma, nie było i nie będzie niezależnych dziennikarzy. Mogą być wyjątki na takiej zasadzie, że ktoś ma bardzo bogatych rodziców, którzy go sponsorują we wszystkim. I nie musi go interesować zysk, pieniądze ani to, że musi zapłacić za czynsz, za dzieci w szkole, za chorobę rodzica. TVP zmusiła mnie do założenia firmy. Dziś nikt nikomu etatów nie daje.


Uwaga 1: Ziemiec zarabia 33,5 tys. netto miesięcznie, a za poprzedniego prezesa pewnie też miał sumy pięciocyfrowe, i to raczej nie z jedynką z przodu. Trudno mi współodczuwać jego ból istnienia.

– Ja przychodziłem do mediów, które starały się być obiektywne. Dawno temu prezes TVP mówił żartobliwie, że poglądy trzeba zostawić w szatni, wieszając płaszcz, i ja się z tym zgadzałem. Ale wiem, że jestem ginącym gatunkiem, dinozaurem, z którego i wy się pewnie śmiejecie. I moi widzowie się śmieją, i moi koledzy też się śmieją. Media stały się tożsamościowe.


Uwaga 2: "Zgadzałem się, że obiektywność jest ważna i w ogóle wciąż tak uważam, no ale piniądz to piniądz, więc będę twarzą TVPiS". Jak się nazywa ludzi sprzedających swoje ideały (oraz - w przypadku telewizji - społeczeństwo) za gotówkę?

Jeśli media kogoś kreują, „to swoje zaplecze, swoje plemię, swoją sektę”. – Mówimy do swojego odbiorcy. Dajemy swoich gości, czyli tych, którzy przez odbiorców są mile i chętnie widziani. Ja pracuję w telewizji polskiej od wielu lat, więc przeżyłem wielu prezesów, mam nadzieję, że przeżyję jeszcze kolejnych. I muszę z przykrością powiedzieć, że widz także się zmienił – mówię o swojej stacji, nie wiem, jak jest w innych – i on nie oczekuje czegoś nowego. Niestety, większość widzów nie jest ciekawa tego, co powie gość. Jest ciekawa tylko tego, co powie „ich” gość, który utwierdzi ich w przekonaniu, że rząd jest dobry albo rząd jest zły.


Uwaga 3: To ciekawe, bo media, które ja konsumuję, faktycznie mają jasno określoną linię, ale bardzo często pojawiają się w nich wywiady/artykuły gościnne, które tę linię podważają lub próbują redefiniować. A więc jednak można.

Mówienie, że media publiczne były kiedykolwiek dziewicą, to jest mijanie się z prawdą. Nigdy nie były dziewicą, mogłyby być tylko w mniejszym lub większym stopniu... nie powiem czym, ugryzę się teraz w język.


http://wyborcza.pl/7,75398,23531047,ziemiec-o-pracy-w-tvp-nie-ma-niezaleznych-dziennikarzy-dla.html

#bekazprawakow #dobrazmiana #tvpis #neuropa #hipokryzja #divy

PS Ziemiec zaprzeczył, że nie chciał upublicznienia tej debaty (miała miejsce w listopadzie), ale opublikowanie jej nazwał "pałkarstwem".
  • 9
  • Odpowiedz
@alkan: Panie, ja tu tylko stalem z tym karabinem, mialem nad soba ludzi, robilem to co kazali! To nie na moim sumieniu spoczywa! Niczym niemiecki straznik w obozie. Chociaz takiemu pewnie trudniej sie bylo wymigac. Tu wystarczy zeby zmienil prace.

Upadek calkowity.
  • Odpowiedz
@vegetassj1: To po co użala się, że wierzy w obiektywność i w ogóle chciałby robić porządne media, a jednocześnie - mając niewątpliwie stos gotówki na koncie - zgodził się być twarzą najbardziej zepsutej, ohydnej telewizji w historii III RP? Są porządne media, jest gdzie się realizować. Wystarczy nie być sprzedajną... Cóż, ja też ugryzę się w język, bom kulturalny człek.
  • Odpowiedz
@alkan nie wiesz ile zarabiał wcześniej.Moze dostał gigantyczna podwyżkę właśnie za taki awans?
Ludzie mają ideały,ale przychodzi życie i nic nie jest takie proste i oczywiste.
Wiesz,za ideały rodziny nie nakarmisz.
  • Odpowiedz
@alkan: tak jak np. wkurza mnie Piotr Semka i jego czasami #!$%@?, tak cieszę się, że w TOK.fm jest naczelnym gościem. Wkurza mnie przeogromnie Żakowski, a niestety ma tam swoje audycje.

To jest skandal, że stacja prywatna ma o wiele więcej zapędów do prezentowania treści obu stron uczciwie niż stacja publiczna. A Ziemiec jeżeli mówił to szczerze to jest głupszy niż myślałem. Miałem go za cynicznego sprzedawczyka, a nie za głupka
  • Odpowiedz