Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ehh mireczki i zmieniła się koncepcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po długich przemyśleniach z różowym doszliśmy do wniosku że tarasik jednak zrobimy z prawdziwego drewna a nie kompozytu. Wybór padł na modrzew syberyjski. Myślałem o legarach 45X95. Taras na wysokości około 30cm i planuje legary o długości 4m podparty na 4 słupach (co 1m). A jeden od drugiego odsunięty 1.3m. Oraz kontrlegary 40x40 (co 40cm) nie za gęsto? Takie wymiary ponieważ takie są w hurtowni właśnie z modrzewia

Może jakiś Mirek zna się na drewnie i mi powie czy dobrze kminie ()

#budownictwo #budujzwykopem #kiciochpyta #diy
  • 21
@jaqo1989 a dlaczego nie kompozyt.
#!$%@? robisz sobie krzywdę. Będziesz kląć na konserwację.
Ja mam taras od 10 lat i palcem nie trzeba kiwać żeby ładnie wyglądało. Bez roboty. Bez doczynku. Na całe życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mDick: bralem pod uwagę, ale niestety taras ponad 65m2 i przy kompozycje robią już się koszta zaporowe... W tym roku jeszcze ogrodzenie działki mnie czeka więc nie ma co przeginac. Dodatkowo olejowanie mnie nie przeraża bo lubię takie dlubania :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mDick: modrzew syberyjski który jest uważany za bardzo dobre i twarde drewno (lepsze są tylko typowo egzotyczne) kosztuje mnie około 11zl za mb, a kompozyt to minimum 23zl za mb. Druga sprawa ze naturalne drewno wygląda wg mnie o niebo lepiej ( ͡ ͜ʖ ͡)

@szokolada: no właśnie o tym oleju słyszałem że dobry jest
@jaqo1989: Jeśli olej nie jest waszym wymogiem, to lepiej sobie zaimpregnujcie najpierw to drewno czymś dobrym np Sadolin Classic, a potem polakierujcie - to jest taras będziecie po tym chodzić, olej będzie się wycierał i co rok albo częściej będziesz to musiał odświeżać, lakier wytrzyma dłużej.

Zapewne różnica w cenie nie będzie jakaś spora i proponowałbym legary z tego samego drewna co same deski.
@ahojekk: w cenie nie ma tragedii, dlatego decyzja co do materiału na legary już raczej zapadła. Zastanawiam się tylko nad gęstością z jaką powinienem położyć legary. Mogą być gęściej, nie chce jedynie żeby mi się taras uginał jak teściowa przyjedzie ¯\_(ツ)_/¯
@jaqo1989: Generalnie gęstość zależy od grubości desek, które masz, a praktyka wyglada tak, że osoba X robi co 50cm, Y co 40cm a Z co chce przycebulić 100cm ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja celowałbym pewnie w 50cm, ale jeżeli masz gotowce 40cm to łatwiej Ci będzie to zrobić co 40cm, na pewno nie zaszkodzi.

Do tego jeszcze kup sobie wkręty nierdzewne SPAX, jakby Ci przyszło kiedyś chcieć
@jaqo1989: Kiedyś dostałem zlecenie z największego centrum handlowego w Poznaniu na demontaż i ponowny montaż desek tarasowych bo im coś przeciekało pod tym tarasem - piękny taras z drewna egzotycznego bodaj Merbau.

Pojechaliśmy na rozeznanie bo robota dość kusząca i na próbę chcieliśmy zdjąc 2-3 deski zobaczyć jak to tam wygląda, i co się okazało - pierwotny wykonawca Januszex Sp Zoo bo inaczej sie tego nie da nazwać, zamontował egzotyka na