Wpis z mikrobloga

Warto kupić golfa 4 za ok 9k? Od byłej także sprawdzona fura, bardzo zadbana, ofc full opcja skóra w środku, szyberdach jakaś limitowana edycja ogunie. Silnik wiadomo 1.9tdi, robione było turbo 2 tygodnie temu i jakieś mniejsze szity. Ogólnie ona jeździła nim bardzo spokojnie no i technicznie jest żyleta bo w rodzinie sporo mechaników także ten.

#motoryzacja
  • 25
@WilhelmW: No właśnie myślę, bo tak z 2 lata bym pojeździł, ale pytanie czy potem na sell, czy brat by jeździł. Pogadam z nią jeszcze może coś się uda zejść jeszcze, chociaż ostatnio wrzuciła 2k za to turbo i inne rzeczy, także no zobaczymy.
@xanieeee: no właśnie na pewniaku jest 100%
@BobekNierobek: nie no ja z nią byłem dość długo i zdążyłem zapoznać się ze wszystkimi także wiem, że robili przy nim ludzie którzy ogarniają temat, a nie jakieś mirki z garażu za flaszke

Dlatego no niby sporo, ale wiem że dobrze zrobione
@BobekNierobek nie no wiesz głupi aż tak nie jestem xD jeździłem nim często i serio chodzi ładnie. Poza tym rozstaliśmy się bardzo pokojowo bez żadnych spin ani nic i wiesz, myślę że tutaj by mnie nie chciała wykiwać. Do tego jej kuzyn który jest mechanikiem to mój ziomek także jak coś to by mi powiedział. Wiem właśnie że dość cena wysoka, no ale tak jak mówię jestem pewien stanu technicznego i wiem
@BobekNierobek poza tym ona tak mi napomknela że chciałaby go sprzedać jakoś pod koniec roku ale ja tak jej powiedziałem że w sumie to jak coś to mi się przegląd kończy to mówiła że myślała że jeszcze pojeździ do końca bo dopiero go zrobiła ale zastanowi się i da znać. Wołam @WilhelmW @xanieeee żeby przeczytali co napisałem i się wypowiedzieli bo w sumie nie dopowiedzialem tego w pierwotnym poście
@VoMax: Ok, spoko. Jeśli auto będzie ok to na pewno długo pojeździsz bez awaryjne. Tylko to trochę wygląda tak jak w ogłoszeniach często pisze "świeżo sprowadzony, gaz założony miesiąc temu".

Za te 9k to już można się zakręcić koło np. Astry III czy innego auta, który nie będzie wyglądał jak stary golf.

No i aut od znajomych i rodziny to się nie kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BobekNierobek nie no wiem, ale ona jest fanatyczką golfów i zawsze chciała go mieć także mam pewność że dbała ( ͡º ͜ʖ͡º) no i wiem że to nie jest sebek który upala turbo pod remizą xD i tak jak mówię z 2 lata max i wjeżdża moje małe marzenie nissanik 350z *.* A ten golfik by pewnie został w rodzinie. Ale dzięki za dobre rady, jeszcze się
@VoMax: Jeszcze jedno. Nie kupuj auta, które miało dopiero co robione turbo. Przecież żeby mieć pewność, że zrobione to zostało ok to trzeba trochę pojeździć. Mało to postów w necie, że ktoś robił turbo i się wysrało po 5k kilometrów, bo opiłki zostały itp.
@VoMax: Oh, to pewnie nie wiesz, że takie TDI rozgrzewa się "trochę" dłużej niż jak mniemam twoja benzynka 1.2 w puncie. Podam ci przykład z mojego byłego 2.0 DTI. Trasa to około 5L/100. Dojazd do pracy (8km) po dużym mieście to średnia 8-10 L/100.
No i nieszczęsna turbo dziura. Na mieście można ocipieć. Benzynka się lepiej zbiera. (na ogół).
@BobekNierobek: To znaczy ogólnie jeżeli chodzi o takie sprawy to ogarniam temat, bo śmigałem tym golfikiem i wiem że trzeba to zagrzać i ogólnie działa to inaczej niż benzynka. Chodziło mi o sptawy takie jak właśnie jak jakieś komplikacje po regeneracji turbo itp. Ale dzięki, każda informacja na wagę złota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@WilhelmW: of kors zdaję sobie z tego sprawę, ale tak samo dzięki
@VoMax nie wiesz w jaki sposób była przeprowadzona ta naprawa, jeśli ona nie ma na to rachunku (na co wskazują liczni mechanicy w rodzinie) to tak jakby tego turbo w ogóle nie zrobiła.
Po prostu ta cena jest o 2/3 tyś za duża.
Technicznie to auto jest bardzo spoko, części jest i jeszcze bardzo długo będzie mnóstwo i są tanie.
Ale jeśli nie masz zamiaru jeździć nim 10 lat to przepłacasz i