Wpis z mikrobloga

Ze względu na ogromny wysyp nadchodzących premier na tegorocznym E3 z przykrością dla mojego obecnego komputera któremu w Sierpniu stuknie 5 lat muszę go wymienić. Jakiś koncept ogólny mam na razie od chłopaków z @PurePC_pl - o taki https://www.morele.net/inventory/info/39b9b9ad/. Do wymiany raczej pójdzie płyta na Z370 Tomahawk, dołożony zostanie dysk twardy SSD na SATA taki max 500 GB do tych gier które wymagają prędkości od dysku no i klasyczny HDD i prawdopodobnie do tego będzie dołożona karta od Nvidii ale z nowej familii w zależności od cen jakie Nvidia zaoferuje. Zamknie mnie to w jakiś prawdopodobnie 9k zł jeśli chodzi o samą skrzynię.

Ale do rzeczy bo zaraz będą na mnie zdzierać koty pod tytułem "A po co nas tagowałeś" - mowa o tagach banki, pieniądze i finanse.

Planuję kupić ten komputer ale z zastrzeżeniem że nie chcę zapłacić za niego od razu całości z moich środków i tu pytanie.

Zakupić go na raty czy lepiej pożyczkę. Miło by było jakby się wypowiedziały osoby które tak robiły z np. swoim sprzętem potrzebnym do pracy.

#banki #pieniadze #finanse #komputery

Raty czy pożyczka

  • Raty 90.9% (20)
  • Pożyczka 9.1% (2)

Oddanych głosów: 22

  • 17
@RexRzX: (,) twój post mnie zmartwił. Składałem komputer i kupiłem Evo 860 250GB a mogłem kupić ten dysk SSD co Ty bo koszutują tyle samo a transfery są 2x lepsze i gwarancja też 60 msc

Patrzyłęś na coś takiego jak leasing? Ale bez dochodów (dobrych ) bym się w ogóle w kredytowanie komputera który nie zarabiał to bym się nie bawił
@nudna_istota: Odkładam, problem w tym że jak nagle przejebię 10k na kompa to mogę równie dobrze zacząć szukać nowego domu. Już wystarczy że na 18 urodziny przygarnąłem jakieś 2,2k zł, wydałem dosłownie 150 zł na jedną grę i wszyscy jak jeden mąż zaczęli na mnie jączeć że nie szanuję pieniędzy, #!$%@? na jakieś głupoty przez co się niestety ugiąłem i tego samego dnia kupiłem laptopa za pozostałą kwotę
@RexRX: A co za różnica gdzie się kupuje części? Wiele razy kupowałem u nich i nie miałem problemów, inaczej sytuacja wygląda z morele czy x-kom, zresztą wpisz sobie ich w wyszukiwarkę to dowiesz się dlaczego.
@RexRX: Kupisz, zobaczysz. Podałem euro to jak chcesz na raty to w sumie to jedni z nielicznych, którzy dają prawdziwe 0%, no i jest promo, że te 2 raty zapłacą, więc przy całym zestawie jest to opłacalne, jednak te części co wybrałem mają drogo, także możesz wybrać alternatywy w podobnej kwocie, lub wybrać inny sklep.
@RexRX: A więc tak: w pierwszej kolejności: https://www.eurobank.pl/produkty,kredyty-gotowkowe,pozyczka-z-gwarancja-niskiego-oprocentowania,248,6.html
Niższego RRSO raczej nie znajdziesz, poza ratami 0%, ale zazwyczaj one są w sklepach, które na częściach komputerowych mają dużą marżę (jak wspomniane wcześniej Euro RTV AGD), więc nie jest to zbyt opłacalne. Zauważ, że max. kwota 4000zł, okres kredytowania: 10 miesięcy. Co do rat: raty w morelach wyjdą na ponad 20% RRSO. Jeżeli 4 tys. to za mało to załóż kartę kredytową
@RexRX: ja bym się radził zastanowić czy jest sens kupować kompa za 9k do gierek jeśli zarabiasz tyle kasy.
Przeciez już za 4 kafle da radę kupić coś fajnego, a monitora 4k ani vr strzelam ze nie masz, bo to jedynce co mogłoby wykorzystać moc takiego zestawu
@ThetaEpsilon: Czyli wiesz, ja mogę kupić kompa za 4-5k jeśli moja obecna karta z posiadanego PC czyli 980TI będzie zapewniać te 60 FPS na ultra w FHD. Ewentualnie coś z rodziny Pascal co na pewno zapewnia taką płynność
@RexRX: polecam zainteresować się ofertą banku Millennium, a dokładniej karta kredytową IMPRESJA klik. Oferta niby kierowana do kobiet, ale mężczyźni też mogą skorzystać. Możesz wziąć raty na łączną kwotę maks 6000 na 6,9,12 lub 24 miesiące, a jedyny koszt jaki ponosisz to 60 zł za rozbicie spłaty kredytu na raty. Nie, nie jestem pracownikiem tego banku, ale sam kupuję w tym miesiącu kompa i skorzystam z tej karty kredytowej. Koszt