Wpis z mikrobloga

@Czelsiak: a po co wycieki? Widzisz gdzieś jakieś oczywistsze opcje na takie eventy od starterów I generacji? Jedyną niespodzianką jest to że nie dali ich od razu po pikachu
@Czelsiak: Pisałem o tym miesiąc temu. Wiadomo nawet, że Blastoise otrzyma Hydro Cannon.

Bardziej ciekawi mnie sierpniowe CD. Idąc za logiką Niantic powinien pojawić się Hoppip, ale to tak żałosny pokemon, że prędzej dadzą startera z Johto.
@Logytaze: Podejrzenia idą na raltsa a nie hoppipa, ludzie brali pod uwagę zależność 2 ewolucje + występowanie w jajkach 10km. Tylko teraz jest to niewiadome, bo raltsów nie ma już w jajkach 10km, jednakże nie spodziewałbym się na pewno hoppipa. Już szybciej machopy by dali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Freezerx: Starterów również nie ma w jajkach 10 km - co to za bezsensowne kryterium? Nigdy również nie pojawił się pokemon z Hoenn, więc potrzeba naprawdę dziecięcej wyobraźni, aby typować Raltsa. CD to póki co tasowanie pokemonów z regionów Kanto i Johto. Za miesiąc dostaniemy Squirtla więc za dwa wypada jedyny pozostały pokemon z Johto, czyli Hoppip (albo Niantic łamie zasadę i doda starter, albo chrzani wszystko i doda znowu Kanto).
@Logytaze: Póki co to jest zauważona zależność starter -> pokemon z 2 ewo z jajka 10km -> starter -> pokemon z 2 ewo z jajka 10km -> ...
Zresztą dlaczego typujesz Hoppipa, skoro jeszcze są pokemony z Kanto które mają dwie ewolucje, m.in. Abra, Machop, Poliwag etc.
@Freezerx: Ponieważ pokemony oddzielające startery to także pokemony regionalne pochodzące z Johto. Nie licząc transregionalnych (np. Crobat) i starterów pozostaje tylko jeden taki pokemon, Hoppip. Faktycznie są to pokemony z 10-kilometrowych raj, ale stawiałbym raczej na korelację, a nie zależność. Wydaje mi się, że Nantic nie ogłasza CD z pokemonami z Hoenn, ponieważ zostawia je na tasowanie z tymi z 4. generacji. Ale mogę się mylić. Jak już wspomniałem Hoppip to
@philger: Myślę, że z tym shiny Groudonem to może być prawda, ponieważ od jakiegoś czasu mam taką teorię. Kyogre (prawdopodobnie) kończy się wraz z wodnym eventem 21. czerwca. Zatem do rocznicy gry 6. lipca mamy kilkunastodniowe okienko, które zapchają rajdem z Groudonem. Nie wiem natomiast jak sprawa ma się ze shiny Rayquazą - albo dodadzą ją jako element rocznicowy, albo dopiero po urodzinowym evencie.