Wpis z mikrobloga

#medycyna #leki #tramal #tramadol #polamanezebra
Mirki, połamałem sobie wczoraj żebra i lekarz przepisał mi coś takiego jak Poltram Combo + Paracetamol powiedział że na pewno pomoże. Pomaga i to jeszcze bardziej niż mi się wydawało. Tylko boję się uzależniania od tego bo stan jest naprawdę błogi po tym i nawet żebra aż tak nie bolą, bardziej robi się z tego taki przyjemny ból. Jeśli mam takie obawy to lepiej tego w ogóle nie brać czy tylko w takich nagłych przypadkach?
  • 18
Czytałem też że można po tym dostać padaczki, po jednej tabletce na dzień (ewentualnie tych 2 dziennie rano i wieczór) możliwe jest wystąpienie tego? Bo nie chciał bym przeżyć padaczki :/
@czolgistka93 dobrze wiem jaka jest różnica pomiędzy drgawkami, a padaczką. Jednak może wcześniej zapomniałem dodać teraz widze że to jakieś forum psychiatryczne było, więc tamci ludzie pewnie o dość sporych dawkach pisali tramadolu i to pewnie czystego bez dodatku paracetamolu, jednak i tak i tak zdziwiłem sie jak na mnie tylko ta 1 tabletka zadziałała. Taki bardzo bardzo błogi, euforyczny stan, wyluzowanie itd. Po samym odczuciu tego zapytałem czy to aby bezpieczne,
@czolgistka93 wiem, wiem. To tak samo jak google zapytać się czemu boli nas głowa i w 95% przypadków masz raka. Jednak myślałem że na mirko znajde kogoś kto brał ten specyfik i wytłumaczy mi działanie tego leku w 100%. Ulotke też czytałem bo mam jednak ten tramadol z legalnego źródła ( ͡º ͜ʖ͡º) ale potem jednak i tak i tak przeszukałem różne fora
@czolgistka93 lekarz wyznaczyl dawke po 2x1 tabletki dziennie rano i wieczor, ale powiedział że jak bedzie bardzo mocno bolec to moge sobie śmiało zwiększyć, mam tabletki osłonowe na watrobe dodatkowo
@Nexave: ja i tak bym zrezygnowala z nich najszybciej jak dasz rade


[]

Lekarz był strasznie młody, być może robił staż albo coś takiego, ewentualnie sam bierze tramal jak mu źle ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Nexave: ah pacjenci dostaja leczenie a sie nie stosuja. Lek masz po to zeby normalnie odychac mimo zlamania i zeby dzieki normalnej pracy pluc zapalenie pluc nie rozwinelo sie. Bierz to dopoki boli chyba ze chcesz zapalenie pluc.
@czolgistka93: paracetamol w dawkach leczniczych jest lekiem bezpiecznym, również dla wątroby. Efekt toksyczny nie jest liniowo postępujący z dawką od 0mg.

@Nexave: ryzyko rozwinięcia się uzależnienia od opioidow w ostrych stanach bólowych jesli liczone w jeden do kilku tysięcy, nie wymyślaj tylko bierz bo jak wyżej.
@czolgistka93: paracetamol w dawkach leczniczych jest lekiem bezpiecznym, również dla wątroby. Efekt toksyczny nie jest liniowo postępujący z dawką od 0mg.


@Nexave: ryzyko rozwinięcia się uzależnienia od opioidow w ostrych stanach bólowych jesli liczone w jeden do kilku tysięcy, nie wymyślaj tylko bierz bo jak wyżej.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dziekuje Ci bardzo mireczku
@Nexave: odczucie po tramalu jest w #!$%@? zajebiste. Kiedyś złamałem rękę bo #!$%@?łem za mocno, dostałem 75mg tramal... piekne to były czasy. Czy brać? Bierz bo ręka bedzie #!$%@?ć, ja przez pierwszy tydzień nie brałem bo sie balem wlasnie uzaleznienia, i wiesz co? Cierpiałem straszny ból az w koncu uznalem ze jestem glupi i wezme te tabletke... no i... no co? Fajnie było XD zostalo mi ich troche pozniej to powiem