Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Mam takie pytanie z ciekawości ale najpierw przybliżę informację. Jakiś czas temu zostałem 'awansowany' na stanowisko kierownicze. Jedyne co to podpisałem świstek o zmianę nazwy stanowiska. Pracowałem standardowo 8h/dzień i 40h tygodniowo i pracuję tak nadal. Jednak ostatnio słyszę teksty że powinienem zostawać dłużej, i że kadra kierownicza ma nienormowany wymiar pracy. (Tu dodam że w firmie nie prowadzi się żadnej ewidencji godzinowej ani sprawdzania czasu pracy pracowników). Stoję twardo w starym stylu pracowania bo zmieniać nie mam zamiaru [szczególnie z nową lepszą na horyzoncie].
I teraz moje pytanie: Jak to się ma prawnie?

A i jeszcze napomknę że o płatne nadgodziny pewnie nie mam co liczyć (bo nie ma sprawdzania ile kto pracuje więc jak to policzą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), chociaż ostatnio zaczęli żądać abym robił raporty z wykonanej pracy.


#pracbaza #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Kodeks pracy - art. 151(4)
§ 1. Pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych, z zastrzeżeniem § 2.
§ 2. Kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w niedzielę i święto przysługuje prawo do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w
@AnonimoweMirkoWyznania: Teoretycznie tak jak wspomina o tym @krfl, jednak Sąd Najwyższy stoi po twojej stronie tj. jeśli systematycznie miałbyś wypracowywać nadgodziny to należą ci się dodatkowe pieniądze. Uznaje się wtedy, że pracodawca nie potrafi dobrze zorganizować twojej pracy zmuszając cie do ciągłych nadgodzin (III PK 22/04).

Ale właściwie pracodawca mówi ci dlaczego masz niby zostawać dłużej? Po co?
@zolwixx "ojciec założyciel" to takie osoby które pojawiły się na początku, rozwijały swoją karierę wraz z rozwojem firmy. Często jest to ich pierwszą praca, i siedzą w niej 5 lat+. Ludzie oddani sprawie, czesto oddani idei.
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem, że wraz z awansem i nowymi obowiązkami (także czasowymi) nie dostajesz odpowiednio większego wynagrodzenia?
Jakbym tak miał pracować to nie dość że podwyżka za awans to jeszcze podwyżka aby skompensować sobie bezpłatne nadgodziny. Z nawiązką. Po co więcej stresów za te same pieniądze?