Wpis z mikrobloga

@gilotyniarz: kiedyś będąc w biedrze zupełnie przypadkowo (jechałem gdzieś autem a musiałem sprawdzić stan opon bo coś mi nie pasowało to zatrzymałem się na biedroparkingu, po czym sprawdziłem i udałem się do tego marketu; i tak musiałem kupić se piwo na wieczór) miałem rozkminę.
Rozejrzałem się po tym gównomarkecie, po #!$%@? paletach, po #!$%@? produktach no i tych ludziach co tam byli xD przekrój dolnej partii społeczeństwa. Ale okej, wziąłem co
@Kondono:

No dokładnie, 1000 plusów bo odkryli magiczny sposób na układanie butelek, trzeba studiować mechanikę kwantową na polibudzie, żeby dojść do czegoś takiego. Oczywiście, żaden z tych geniuszy nie zwróci uwagi takiej osobie, która źle układa te butelki, wtedy przecież w ogóle utracą jakiekolwiek "atuty" nad innymi ludźmi.
pionowo


@Mirekzkolega: @MarianAlkoholik: @NGX2: @codalej: @Widzet:
Prawda jest taka, że w nowoczesnych taśmach nawet wysoka, dwulitrowa butelka (a zatem z wysoko położonym środkiem ciężkości) z małą powierzchnią podstawy postawiona pionowo się nie przewróci, a położona osią symetrii poprzecznie do kierunku ruchu taśmy nie odjedzie znacząco. Dzieje się tak, ponieważ nowsze taśmociągi mają bardziej gładki profil przyspieszania/hamowania, a same maksymalne wartości przyspieszenia nie są duże. Strzelam, że prostokątny
Zawsze tak ustawiam żeby się turlały. Uwielbiam podziwiać jak działa fizyka w codziennym zyciu. Coś pięknego jak te butelki się toczą podczas ruchu taśmy. To i to szarpnięcie jak tasma rusza. Niesamowite zjawisko...( ͡° ͜ʖ ͡°)

@gilotyniarz:
@gilotyniarz: raz mnie kasjerka w markecie pochwaliła, że dobrze ustawiam butelki, bo większość na stojąco lub na turlająco, przez co napoje wpadają jej na kasę czy na produkty innych klientów. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że to taka rzadkość.
@gilotyniarz: może układasz prawidlowo (skutecznie), ale przy okazji: aspołecznie. Twoje butelki zajmują więcej miejsca. A gdyby za tobą stała powiedzmy, niechętna koszykom babcia, niosąca w każdej dłoni 5 butli czegośtam. A te dłonie z każdą sekundą bardziej drżące, w sumie nie wiadomo ze zmęczenia czy z Alzheimera. A na taśmie nie postawi, zmęczonym dłoniom nie ulży, bo jaśniepan logiczny zawalił taśmę, niczym przymały stół setupem przed partią 'Rune Wars' ;)