Wpis z mikrobloga

No i mamy dalszy rozwój sytuacji, poprzedni wpis https://www.wykop.pl/wpis/30716397/wolam-wszystkich-z-mojego-wpisu-o-mozliwym-banie-m/

Stowarzyszenie 16 Japońskich giełd podjęło decyzję o wdrożeniu polityki zakazującej listingu wszystkich tak zwanych privacy coin'ów, między innymi XMR, DASH, and ZEC.
I żeby nie było tak wygląda samo-regulacja to był pomysł giełd wypracowany z rządem i ma być odpowiedzią na niedawny hack giełdy Coincheck.

Obstawiam że kwestią czasu będzie rozprzestrzenienie się tego na inne kraje.

_Źródło: https://news.bitcoin.com/regulated-japanese-exchanges-prohibit-insider-trading-privacy-coins/_

#bitcoin #kryptowaluty #xmr #monero
Pobierz d.....y - No i mamy dalszy rozwój sytuacji, poprzedni wpis https://www.wykop.pl/wpis/...
źródło: comment_JGM1kKwC5KZkRd84Yw3oyCvVWxOG5n8B.jpg
  • 26
@dla_zabawy: nic co nie zmieni one powstały właśnie po to aby odebrać rządom władzę nad ludźmi. Kto używał ich przed zakazem będzie używać ich i po zakazie. To samo z bitcoinem, mogą zakazać go nawet dzisiaj i nic to nie zmieni a jak cena spadnie to tylko lepiej bo będzie można kupić więcej.
To wymień je na FIAT'y a przypominam że póki co to jest główny środek płatniczy na świecie.


@dla_zabawy: bez problemu wymienię nie potrzeba mi do tego aniu rządów ani ludzi, którzy nie wyobrażają sobie świata bez rządów.

Ciekawe co byś kupił za BTC jakby wszystkie kraje G20 prawnie zakazały bankom, sklepom i providerom płatności obrotu kryptowalutami. Banany w Ekwadorze?


@rosiv: to nastąpić może w każdej chwili, ile masz lat że
@pawlo74: Nie odpowiedziałeś na moje pytania. Jesteśmy jeszcze na tak wczesnym etapie adaptacji, że gdyby skoordynowana akcja największych gospodarek świata postanowiła zniszczyć bitcoina (i razem z nim alty) to by to zrobili. Nie ma co się łudzić, jakby ludzie z tego powodu nie wyszli na ulicę i zrobili globalnej rewolty, jakby przez kilka lat nie było żadnego kryzysu fiata to nic by z bitcoina nie zostało niestety.
bez problemu wymienię nie potrzeba mi do tego aniu rządów ani ludzi, którzy nie wyobrażają sobie świata bez rządów.


cc: @rosiv

@pawlo74: Jak historia pokazuje żadna rewolucja nie odbyła się bez rozlewu krwi. Załóżmy ze mam we FIAT'ach więcej niż ty, załóżmy że masz w BTC więcej niż ja.

Jeśli myślisz że wyjdę się napieprzać na ulicę żeby mieć gorzej niż mam to jesteś w błędzie.
@dla_zabawy: Też mi się wydaje, że im ludziom wygodniej się żyje tym mniejsza szansa, że zaczną protestować. Sytuacja u nas w kraju wybitnie to pokazuje, powoli po kawałku co raz bardziej rozwalają demokrację, każdy narzeka a mało kto wychodzi na ulicę.
@dla_zabawy: Jeśli się nie mylę Monero jest walutą PoW. Mało możliwe jest zbanowanie na całym świecie kopania kryptowalut zwłaszcza, że już wielu polityków jest w to poinwestowanych. Handel jest niewykrywalny, a prohibicja zwiększa popyt i cenę. Regulacje i zakazy powstają powoli i po omacku. Prawa nie nadążają za technologią. Jeszcze jak do tego dojdzie jakiś kryzys gospodarczy i plebs zobaczy, że kryptowaluciarze mają się dobrze to banki będą musiały odpuścić.
@rosiv: Ktoś będzie chciał od ciebie zapewne kupić kryptowalutę za towar. Tak, część oficjeli się zwinie, ale zawsze ktoś będzie kto sprzeda coś, a ty kupisz.
@fervi: Tak, ale ile rzeczy za to kupisz? Weźmiesz auto w leasing na firmę za Monero albo Bitcoina? Zamówisz kontener towaru z Azji? Jak zakażą tego to może kupisz gdzieś gram zioła, zapłacisz 10k za płatnego zabójcę który okaże się oszustem, kupisz broń modląc się przy tym aby nie okazało się to honeypotem. Skoordynowany ban na krypto to będzie koniec krypto jakie znamy na najbliższe 10 lat albo i dłużej. Jestem
@fervi: Większość ludzi nie chce kombinować. Jeśli coś będzie zakazane to dopóki nie będą znajdować się w podbramkowej sytuacji (jak np w Wenezueli) to nie będą tego używać. Wtedy zostanie tylko garstka zapaleńców dla samej idei. Teraz też z pewnością znalazła by się spora grupa ludzi gotowa z tobą pohandlować (albo cię okraść) za worek koksu. Dlaczego więc nie handlujemy na złość wszystkim koksem? Bo risk to reward ratio nie wygląda
@fervi: Wiadomo, czasy się zmieniają i możemy doczekać się szybkiej adaptacji Bitcoina i innych walut. Ale nie privacy coinów (a o tym jest ten wątek) jeśli wszystkie rządy świata je zbanują. Nie w tym momencie. Mówisz o wymianie fiata na DEX:

The greatest advantage of the EVEN DEX fully decentralized exchange is the availability of Fiat currency support provided by the project’s partnerships with various banks.


I tu temat się
@rosiv: ale DEX często wymienia ludzi z ludźmi, czyli ja ze swojego konta ci wysyłam hajs.

Ja nie wiem jak Monero, mnie nie interesuje, ale i takie kryptowaluty będą, a nawet Bitcoin prawdopodobnie będzie kiedyś anonimowy (w pełni).
@fervi: No to powymieniaj się bezpośrednio z innymi ludźmi akceptując transfery na swoje konto. Tak na 15.000 EUR ze dwa razy w miesiącu. Jestem ciekaw jak szybko bank zablokuje Ci konto do wyjaśnienia. Powiesz, że nie potrzebujesz takich kwot przesyłać? Dla wielu ludzi kilkaset kilometrów stąd to dwie wypłaty. Dobra akceptuj mniejsze kwoty. Tak sumarycznie z 1000 PLN / miesiąc regularnych wpłat na twoje konto od różnych ludzi. Nie traktuj tego
Pobierz rosiv - @fervi: No to powymieniaj się bezpośrednio z innymi ludźmi akceptując transfe...
źródło: comment_sqsvtQLms1n4lOje0vhvMNTlc3MKoYmN.jpg