Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś robił może w ostatnim czasie kuchnię na wymiar we Wrocławiu (lub okolice) i jest zadowolony? Potrzebuję tylko orientacyjną wycenę póki co (kuchnia do zrobienia za niespełna rok - zakładam, że nie trzeba się na to umawiać z rocznym wyprzedzeniem tylko bardziej 3-4 msc. na przykład? ;-) ), ale wolę się już zainteresować cenami.

Przy okazji, niezależnie od miejsca zamieszkania: macie jakieś uwagi odnośnie kuchni? Rozwiązania / materiały, które polecacie albo odradzacie? Kuchnia jest mała (6.2 m.kw, circa 2.4 na 2.7 m), więc szaleństw nie będzie. Bardzo chętnie przeczytam na co zwracać uwagę, na co uważać itp.

#remontujzwykopem #remont #wroclaw #kiciochpyta
  • 21
@Regis86: Kup dobre zawiasy i prowadnice. Na tym nie oszczędzaj.
I większość firm obsługuje klientów na terenie całej Polski, więc nie musisz się ograniczać do firm z tego regionu.
Ja mam 7m2 kuchni, wolnostojąca lodówka, reszta w zabudowie, lakier na frontach i najlepsze zawiasy.
Dałem 18k
@Regis86 nie rób otwartych półek, zrób wyjście z wyciągu do wentylacji nawet jeśli deweloper zabrania, jak najwięcej szuflad. Nie rób karuzeli w naroznych szafkach bo są drogie a wcale nie oszczędzają miejsca. Szafki wiszące do sufitu to nie będziesz ich musiał czyścić od góry a jeśli z dołu przedłużysz ich fronty o 1-2 cm to nie będziesz musiał dawać uchwytów ani otwarcia na kliki (do wysokich frontów się nie nadają i palcują
@krave: Super, dzięki za informacje!

zrób wyjście z wyciągu do wentylacji nawet jeśli deweloper zabrania


To w ogóle może zabronić? Gdzie te zapachy miałyby niby iść? :o

Szafki planuję pod sufit, ew. szafka plus "zaślepka" powyżej aż do sufitu, jeśli będzie mało miejsca na dwie szafki, a pojedyncza będzie za duża ;-)
@Regis86: Oczywiście, że może zabronić, jeżeli szyb łączy się z innymi mieszkaniami. I jeżeli posłuchasz anona w internecie i zlekceważysz przepisy to możesz za to beknąć.
@Regis86: lodówki niezabudowane są większe i bardziej pojemne i tyle.
Chowane gniazdka nablatowe też polecam. I daj szybę na ścianie nad blatem a pod szafkami (łatwiej się czyści) :-)
@Regis86 tak, u mnie zabronił, nie podpięłam i teraz bardzo żałuję, bo sąsiedzi nie mieli z tym problemu.
Jeśli masz aneks kuchenny to super wyglądają szafki z jak najmniejszą ilością frontów. U mnie największy front ma 70x100 cm
@jcollier: Być może dalej nie rozumiem o czym był ten komentarz, ale po co mi okap / wyciąg, który nie łączy się z jakąś wentylacją? To brzmi dla mnie jak jakiś absurd, więc chciałbym wiedzieć jaka jest alternatywa w sytuacjach, kiedy deweloper zabrania, bo najwyraźniej czegoś po prostu nie rozumiem. Do czego podłącza się w takim razie wyciąg w "typowych" sytuacjach?
@jcollier @jcollier mój szyb się nie łączył a mimo to zabronił, kominiarz wysmial dewelopera przy kontroli. Teraz każde nowe mieszkanie ma oddzielny a w starszych mieszkaniach każdy na to leje
Być może dalej nie rozumiem o czym był ten komentarz, ale po co mi okap / wyciąg, który nie łączy się z jakąś wentylacją?


@Regis86: wyciągi nie wpuszczane w wentylacje (pochłaniacze) mają filtry węglowe - mam taki, sprawdza się świetnie, nie wiem czego tu nie rozumieć ¯\_(ツ)_/¯
@luzny_lori: "wyciągi nie wpuszczane w wentylacje (pochłaniacze) mają filtry węglowe" - właśnie tego, nie miałem o tym pojęcia, u mnie w domu pochłaniacz / wyciąg idzie w komin / wentylację :-)
@murarz13: tylko jak nie da się wyciągu. kiedyś byłem u kumpla gdzie się sąsiedzi powpinali we wspólną grawitacyjną i jak ci z kratki #!$%@? trzema obiadami na raz, czyli w zasadzie rzygami, to jest słabo. także powiedziałem sobie że tego sąsiadom nie zrobię, bo to #!$%@?ństwo straszne i zostałem z pochłaniaczem i wymianą wkładów węglowych co 3-4 miesiące
@Regis86 ja mam okap z filtrem węglowym i w sumie chyba działa całkiem nieźle. Mówię chyba bo rzadko używam, mam osobną kuchnię, a nie aneks więc 99% czasu i tak okno otwarte jest.

I nie słuchaj głupich rad odnośnie wpinania się z okapem w wentylację.