Wpis z mikrobloga

Jak powiedział nam rzecznik Muzeum II Wojny Światowej Aleksander Masłowski, na miejsce wezwano policję, ponieważ osoby te nie miały wymaganych pozwoleń. Okazało się, że były to osoby pracujące na zlecenie Muzeum Gdańska. - Choć działo się to na działce, do której prawa ma Muzeum Gdańska, czujemy jednak moralną odpowiedzialność za te tereny - mówi Aleksander Masłowski.


https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/78555-muzeum-gdanska-prowadzilo-prace-z-wykrywaczem-metali-na-westerplatte-nie-bylo-zgody-urzedu-ochrony-zabytkow

Właśnie przyszedł mi do głowy genialny pomysł na blokowanie każdej inwestycji, która mi się nie podoba, albo będzie dla mnie uciążliwa.
"Choć to co prawda teren dewelopera -- to ja jednak czuję moralną odpowiedzialność za tą ładną łąkę i dlatego nie można tam nic postawić". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gdansk
  • 1
Aż się wybiorę!

Muzeum Gdańska będzie konsekwentnie dążyć do by Westerplatte było dalej miejscem godnym. Zapraszamy na 44-lecie Wartowni nr 1 na Westerplatte, już niebawem 29 czerwca 2018 r. w godz. 11:00-18:00 oraz na inaugurację projektu ścieżki edukacyjnej po Westerplatte, który ruszy od 30 czerwca 2018 r.