Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer: ortopedzi by wszystkich w łóżkach rehabilitacyjnych położyli. Pogadaj z jakimś fizjoterapeutą co sądzi o zaleceniach ortopedy. No chyba że masz połamaną nogę i śruby, to wtedy może mieć rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wyrewolwerowanyrewolwer: z doświadczenia wiem, że 90% ortopedów:
- twierdzi że bieganie to szatan
- najlepiej będzie zoperować
- lepiej posiedzieć w domu i się nie ruszać.

Zawsze będą polecali rower i pływanie, bo rzeczywiście te czynności najmniej obciążają stawy.
Ale może się okazać, tak jak u mnie, że ból kolana to nie ból kolana tylko naciągnięty pas biodrowo-piszczelowy, a po jednej sesji u fizjo (która od razu wymacała sobie co mi
@enron: Oby/mam nadzieję że skończy to się u mnie fizjoterapeutą, bo polubiłem bieganie w ciągu ostatnich lat i słabo byłoby rezygnować.
Ten akurat bardziej polecał mi szachy niż rower i bieganie, ale to dlatego że 2 tygodnie wczesniej byłem u niego z drugą stroną ciała całą pozdzieraną ()
@Wyrewolwerowanyrewolwer: po prostu umów się z fizjo już teraz, bo warto poznać wcześniej drugą opinię. Jeśli po prostu boli Cię kolano, a nie miałeś jakiegoś urazu typu wykręcenie nogi czy mocne walnięcie w kolano - to na 99% rezonans nic ciekawego nie pokaże. Albo - co gorsza - pokaże jakieś nietypowe cuś co masz od zawsze i tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Twoim obecnym stanem.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: "górna" noga mogła równocześnie przypieprzyć o ramę roweru, a że po bardziej popsutej stronie miałeś zdartą skórę i więcej bólu to mogłeś nie zauważyć. Z drugiej strony - możesz np. odruchowo oszczędzać tę stronę którą przypieprzyłeś i przez to nadmiernie obciążać tę zdrową - ja tak miałem po artroskopii :)
Spotkaj się z fizjo, krzywdy Ci nie zrobi - niezależnie od rezonansu warto wiedzieć.