Wpis z mikrobloga

#uk #anglia #southampton #konto #bankowe

Cześć, dwa pytania mam :

1. Potrzebuje konta bankowego, aktualnie mam ING i zastanawiam sie czy w nim nie utworzyc konta walutowego. Jakieś plusy/minusy, ktoś używa takiego konta za granica? Dodam że planuje w uk zostać ok 2 lata.

2. Mieszkanie 1bed/studio bez depozytu w Southhampton ew. jakiś fajny pokój w ładnym mieszkaniu/domu dla pary, ktoś coś słyszał ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
@bytigeh: Zwariowałeś? nikt ci nie wynajmie mieszkania bez depozytu. Konto bankowe zakłada się w UK, ale będziesz potrzebował potwierdzenia adresu. Słyszałem, że niektórzy używali walutowego konta w City, ale nie znam szczegółów.
@bytigeh: To nie da rady. Po pierwsze, oprócz wspomnianego Citi żaden polski bank nie oferuje kart do konta w gbp, więc miałbyś problem z płaceniem kartą lub wypłatami z bankomatów. Po drugie polskie banki nie uczestniczą w krajowych rozliczeniach między bankami brytyjskimi, więc nie mógłbyś wykonywać/ otrzymywać przelewów (tylko SWIFT), także miałbyś problem z otrzymaniem wynagrodzenia. Musisz założyć konto w banku w UK, ale porzebujesz proof of address.
@bytigeh: Kup funty i przyjedź z gotówką. Jak będziesz miał mieszkanie i jakiś proof of address (np. rachunek za prąd na twoje nazwisko) to otwórz konto w banku. Inaczej tylko wyjątkowo, np. z pomocą pracodawcy. Żeby założyć z Polski to ze znanych mi banków tylko Citibank umożliwia swoim klientom zdalne otwarcie rachunku w innym kraju przy przeprowadzce.
@chemik_kieszyk: Tyle że tak aktualnie wygląda mój okres płatnosci za mieszkanie od 13 lipca do 31 sierpnia i nie mam opcji zeby to zmienic

23/06/18 - £185.00

06/07/18 - £185.00

13/07/18 - £185.00

20/07/18 - £185.00

27/07/18 - £185.00

03/08/18 - £185.00

10/08/18 - £185.00
@bytigeh, @chemik_kieszyk - w naszej ofercie znajdziesz konto walutowe w GBP, USD oraz EUR. Wszystkie konta prowadzimy bezpłatnie. Co ważne, do tych kont możesz podpiąć swoją obecną kartę do konta w PLN (karta wielowalutowa). Dzięki temu, kiedy będziesz w UK będziesz mógł bezprowizyjnie płacić nią w sklepach, a z konta pobierzemy GBP. Na konto może także wpływać Twoje wynagrodzenie w GBP, możesz wypłacać gotówkę oraz realizować przelewy. Konto otworzysz przez swoje
@ING_Bank_Slaski: Tyle że jak ostatnio byłem w banku, to powiedziano mi że nie posiadacie w banku funtów i jesli bym chciał wypłacić chociaz 10 funtów w angli to musiał bym zadzwonic min 3 dni wczesniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ING_Bank_Slaski:

Na konto może także wpływać Twoje wynagrodzenie w GBP, możesz wypłacać gotówkę oraz realizować przelewy.

Rozumiem, że te przelewy wykonujecie w ramach systemu CHAPS? Bo chyba jednak nie, jedyną opcją jest SWIFT, który potrafi być bardzo drogi. Ale plus dla was za kartę wielowalutową, dotychczas miał ją w ofercie tylko Citibank.