Wpis z mikrobloga

Marsz Równości w Rzeszowie już za tydzień, 30 czerwca! (start o 14:00 przy tęczowym moście Narutowicza)
'To pierwszy Marsz Równości w województwie, w którym PiS osiągnął najlepszy krajowy wynik w wyborach prezydenckich oraz parlamentarnych.'

'Podkarpacie jest naszym domem, więc chcemy, żeby był on wolny od dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, płci, rasy, wyznania, narodowości oraz niepełnosprawności.'
#lgbt #homoseksualizm #prawaczlowieka #neuropa #rzeszow #podkarpacie #bekazpisu #polska #polityka
artpop - Marsz Równości w Rzeszowie już za tydzień, 30 czerwca! (start o 14:00 przy t...

źródło: comment_1Fpyr2Inkfyntsf5vBBZOFsq8CCUIK9s.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@artpop Szkoda tylko, że nikt nie mówi głośno, że marsz jest nieoficjalnie organizowany przez KOD, więc tak naprawdę jest politycznym eventem, plus w trakcie marszu ma być protest kobiet kolejny. Nie mam nic do marszów o ile nie są związane z polityką.
  • Odpowiedz
@katuluu: > Ale wiesz, że to się tutaj nie uda ze względu na Konstytucję oraz konserwatywny charakter społeczeństwa?

Ale o czym ty w zasadzie do mnie piszesz? Wypisałem ci przykładowe trudności, z jakimi spotykają się homoseksualiści w Polsce, z którymi Konstytucja nie ma nic wspólnego. Problemy osób LGBT nie sprowadzają się wyłącznie do braku możliwości zawarcia związku małżeńskiego. Nie byłbym też taki pewny odnośnie tego, że te małżeństwa nigdy nie zostaną
  • Odpowiedz
  • 3
@katuluu: Jeśli chcesz wklejać brednie na temat „terapii konwersyjnych” to nie rób tego pod tym wpisem. Nie ma czegoś takiego jak „świadectwa” byłych gejów - to są czyste brednie wymyślone przez środowiska religijne. Nie ma żadnego naukowego dowodu, iż tego typu metody działają. Za to stanowisko organizacji medycznych w tym temacie jest jasne - to niebezpieczne i niedziałające metody, przez które osoby lgbt mogą mieć problemy psychiczne (w tym myśli samobójcze).
  • Odpowiedz
  • 3
jednak powszechna opinia społeczeństwa jest taka, że dziecko potrzebuje ojca i matki i nie zmienicie tego. Jest to również pogląd wyznawany przez psychologów np Jordana Petersona


@katuluu: Powszechna opinia organizacji naukowych i konsensus w tym temacie jest jasny:

‚Nie wykazano, żeby orientacja seksualna lub tożsamość płciowa rodziców miały negatywny wpływ na rozwój dzieci.’
‚Istnieje naukowy konsensus, że dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych.’

Zbiór 75
  • Odpowiedz
@ten_co_uciekl: O co wam chodzi z tymi wszystkimi marszami? Chcecie promować katolicyzm/prawicową politykę? Chcecie pokazać ilu was jest w Polsce? Czy może to jest po prostu dobre miejsce i okazja, żeby "wyrwać" jakiegoś narodowca? Serio się pytam. Nie jestem zwolennikiem prawicy i do prawicy nic nie mam. Nie rozumiem po co to całe afiszowanie. I ten tag "bekazlewactwa" Co wy chcecie osiągnąć? Lewica was dyskryminuje? Pozbawia was jakiś praw? W moim
  • Odpowiedz
eśli nie ogranicza to wolności drugiego człowieka, to pozwalam ;)


@Hubertosik: czyli mogę iść wyciąć wszystkie drzewa w lesie?
wymordować wszystkie psy w mieście?
rozpieprzyć wszystkie lampy na ulicy?
i wiele innych czynów nie dotykających wolności drugiego człowieka?
  • Odpowiedz